Probleme cu inima
Salutare! Mi se intampla, uneori, ca atunci cand stau intins pe pat, linistit si ma uit la TV...sa simt dintr-o data o crestere a pulsului si mai mult parca simt cum se aduna niste aer in zona gatului ( in interior ). Sincer este o senzatie asa de ciudata incat mi-e tare greu sa o explic. Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri !
4 comentarii
Si cand se aduna aerul nu mai poti respira? te sufoci??ce varsta ai? faci efort ?
Cand se aduna aerul apare un moment de panica, dar pot respira...am 18 ani si fac sport..defapt fac de la varsta de 8 ani! ( daca poate fi considerat efort ).
Mergi la un consult cardiologic mai bine si niste raze la plamani sa iti faci.Aceea senzatie este o dispnee ce apare in repaus in clinostatism.E bine sa te vada si un cardiolog si iti va spune ce e de facut.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Palpitații, tensiune ușor crescută și o stare foarte ușoară de amețeală constantă
- 1Probleme cardiace sau probleme ale sistemului nervos?
- 0Soft holter
- 0Subdenivelare ST in panta la testul de efort
- 0Durere in spate și piept
- 2Tensiune la efort
- 2Insuficienta cardiaca
- 1Problema cardio
- 2Puls foarte mare
- 1De cateva zile am bataile inimii foarte mari