Probleme cu inima

08-08-2012
Ionut M.
Nu este medic/terapeut
Ionut M.
Salutare! Mi se intampla, uneori, ca atunci cand stau intins pe pat, linistit si ma uit la TV...sa simt dintr-o data o crestere a pulsului si mai mult parca simt cum se aduna niste aer in zona gatului ( in interior ). Sincer este o senzatie asa de ciudata incat mi-e tare greu sa o explic. Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri !
4 comentarii
0
08-08-2012, ora 18:44
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
Si cand se aduna aerul nu mai poti respira? te sufoci??ce varsta ai? faci efort ?
0
08-08-2012, ora 20:38
Ionut M.
Nu este medic/terapeut
Ionut M.
Cand se aduna aerul apare un moment de panica, dar pot respira...am 18 ani si fac sport..defapt fac de la varsta de 8 ani! ( daca poate fi considerat efort ).
0
09-08-2012, ora 10:01
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
Mergi la un consult cardiologic mai bine si niste raze la plamani sa iti faci.Aceea senzatie este o dispnee ce apare in repaus in clinostatism.E bine sa te vada si un cardiolog si iti va spune ce e de facut.
0
09-08-2012, ora 11:44
Ionut M.
Nu este medic/terapeut
Ionut M.
E ok...multumesc! :-)
Adaugă un comentariu / răspuns