Palpitatii

01-02-2013
gabriel_dragan2000
Nu este medic/terapeut
gabriel_dragan2000
Sant diagnosticat cu anevrism de SIA. Tratament cu betablocant ( betalok zok) 300 mg/zi si un anxiolitic. Puseele de tensiune continua sa apara 2-3 /saptamana, 17/10, insotite sau nu de palpitatii. problema e ca pulsul este 90-100, in stare de relaxare si dupa anxiolitic.
Nu mai stiu ce sa fac. Am facut toate investigatiile recomandate de medicul cardiolog
3 comentarii
0
02-02-2013, ora 11:01
AngiKpp
Nu este medic/terapeut
AngiKpp
pentru palpitatii poati incerca niste produse naturiste valeriana, paducel, talpa gastii nu cred ca este vreo probleme de asociere cu beta blocantul si in primul rand fi optimist...starea de spirit conteaza foarte mult! Sanatate multa!!
0
02-02-2013, ora 11:56
gabriel_dragan2000
Nu este medic/terapeut
gabriel_dragan2000
Multumesc pentru raspuns si sugestii. Voi incerca si controlul psihic, dar e foarte greu cand calitatea vietii( cauzata de manifestarile bolii) e f. redusa.
0
02-02-2013, ora 21:46
AngiKpp
Nu este medic/terapeut
AngiKpp
trebuie sa va impuneti sa fiti bine...cu mintea noastra putem reusi orice!
Adaugă un comentariu / răspuns