Palpitatii
Sant diagnosticat cu anevrism de SIA. Tratament cu betablocant ( betalok zok) 300 mg/zi si un anxiolitic. Puseele de tensiune continua sa apara 2-3 /saptamana, 17/10, insotite sau nu de palpitatii. problema e ca pulsul este 90-100, in stare de relaxare si dupa anxiolitic.
Nu mai stiu ce sa fac. Am facut toate investigatiile recomandate de medicul cardiolog
Nu mai stiu ce sa fac. Am facut toate investigatiile recomandate de medicul cardiolog
3 comentarii
pentru palpitatii poati incerca niste produse naturiste valeriana, paducel, talpa gastii nu cred ca este vreo probleme de asociere cu beta blocantul si in primul rand fi optimist...starea de spirit conteaza foarte mult! Sanatate multa!!
Multumesc pentru raspuns si sugestii. Voi incerca si controlul psihic, dar e foarte greu cand calitatea vietii( cauzata de manifestarile bolii) e f. redusa.
trebuie sa va impuneti sa fiti bine...cu mintea noastra putem reusi orice!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Palpitații, tensiune ușor crescută și o stare foarte ușoară de amețeală constantă
- 1Probleme cardiace sau probleme ale sistemului nervos?
- 0Soft holter
- 0Subdenivelare ST in panta la testul de efort
- 0Durere in spate și piept
- 2Tensiune la efort
- 2Insuficienta cardiaca
- 1Problema cardio
- 2Puls foarte mare
- 1De cateva zile am bataile inimii foarte mari