Durere in zona inimii... sunt cam stresat cu scoala
Buna ziua,
De vreo 3 saptamâni am dureri in zona inimii si tresar de vreo 2 ori înainte sa adorm, durere o simt ca un fel de apăsare si o simt si in spate.in prima zi cand au început durerile m-au ţinut toată ziua dar acum ma ţin cam jumate de zi.Am fost am facut ekg-ul dar totul a eşti bine, am fost la doctorul de familie si m-a consultat si a spus ca nu am nimica.Am 18 ani fac sport, nu fumez, nu beau, dar sunt cam stresat cu şcoala.Va rog sa imi daţi ceva sfaturi sau sa imi spuneti ce as putea avea.
Va multumesc mult.
De vreo 3 saptamâni am dureri in zona inimii si tresar de vreo 2 ori înainte sa adorm, durere o simt ca un fel de apăsare si o simt si in spate.in prima zi cand au început durerile m-au ţinut toată ziua dar acum ma ţin cam jumate de zi.Am fost am facut ekg-ul dar totul a eşti bine, am fost la doctorul de familie si m-a consultat si a spus ca nu am nimica.Am 18 ani fac sport, nu fumez, nu beau, dar sunt cam stresat cu şcoala.Va rog sa imi daţi ceva sfaturi sau sa imi spuneti ce as putea avea.
Va multumesc mult.
4 comentarii
parere:
durere intercostala
-- nu mai sta in curent
- frectioneaza locul cu Diclofenac gel
- ia un Nurofen de 200mg
iti va trece daca, dormi mai mult pe spate..la cald.
intrebare:
- manaci cate putin si des?
- bei suficiente lichide?
(scaderea glicemiei.mai face astfel de 'figuri')
durere intercostala
-- nu mai sta in curent
- frectioneaza locul cu Diclofenac gel
- ia un Nurofen de 200mg
iti va trece daca, dormi mai mult pe spate..la cald.
intrebare:
- manaci cate putin si des?
- bei suficiente lichide?
(scaderea glicemiei.mai face astfel de 'figuri')
De mâncat mănânc de 3 ori pe si si beau multă apa, durerea care o am ma tine mai mult de 2 ore pe zi
Va multumesc foarte mult ca m-aţi ajutat.
Va multumesc foarte mult ca m-aţi ajutat.
Buna ziua ma numesc Stefania am 34 de ani, anul trecut spre sfarsit am avut o durere in piept am fost la urgente si mi-a spus ca am spondiloza toracica, am urmat un tratament dupa ceva timp durerea sa mutat deasupra pieptului pe partea stanga, va rog sa-mi dati un raspuns va multumesc!!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Palpitații, tensiune ușor crescută și o stare foarte ușoară de amețeală constantă
- 1Probleme cardiace sau probleme ale sistemului nervos?
- 0Soft holter
- 0Subdenivelare ST in panta la testul de efort
- 0Durere in spate și piept
- 2Tensiune la efort
- 2Insuficienta cardiaca
- 1Problema cardio
- 2Puls foarte mare
- 1De cateva zile am bataile inimii foarte mari