rana pe col la 18 ani
Bună ziua! Am fost la ginecolog pentru că nu mi-a venit menstruaţia din decembrie şi la echograf mi s-au găsit foliculi pe ambele ovare, şi mi-a descoperit şi o rană pe colul uterin. De la ce ar fi putut să apară ţinând cont că am 18 ani...Vă rog mult să-mi răspundeţi, ţinând cont că rezultatul la Babeş Papanicolau vine abia pe 26 februarie şi sunt foarte îngrijorată. Mulţumesc mult de tot!!!
2 comentarii
De la o infectie genitala netratata, neglijata...De la relatii sexuale incepute de timpuriu.Cand vine rezultatul sa mergi cu el la ginecolog sa-ti spuna ce ai de facut.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3vegetatii veneriene, rana col uterin
- 5ajutor pt o rana pe col
- 7rana pe col, sangerare dupa electrocauterizare
- 5rana col, mi s-a recomandat sa nu fac cauterizare inainte de a avea primul copil
- 2cauterizare rana col prezinta risc de sterilitate?
- 4rana pe col, papanicolau, secretie vaginala
- 6Rana pe col si condiloame
- 6sangerare dupa orgasm
- 1tratament pt rana pe col
- 1anticonceptionalele si rana pe col
- 5Rana pe col.. am nevoie de sfaturi!
- 7rană sângerândă pe interiorul colului
- 1Rana pe col - tratament
- 2Rana pe vagin
- 2Rana col uterin
- 1Ovule dupa colposcopie
- 1Rana pe col...
- 1Rana pe col/Test PAP modificat /Genotipurile HPV negative
Mai multe informații despre: Rana pe col
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: