Sinuzita maxilara. Ce spuneti de cauterizare?
Anul trecut ma sufocam si nu puteam sa respir deloc. Mi se infundase capul, urechile, tot. Sunt opereta de polipi si amigdalite de multi ani. Am fost la ORL si dr mi-a pus diagnosticul de sinuzita maxilara. Mi-a dat Azitromicina, Aulin si picaturi Rinogel. Mi- fost bine.pana anul asta, cand, am inceput sa stranut, sa tusesc, sa ma doara urechile. Am fost iar la doctor si mi-a spus ca e din cauza sinuzite din nou. Sa urmez trat cu azitromicina, ketonal, claritine si rinogel si respiratii nazale si sa ma duc dupa 10 zile sa ma cauterizeze.
Ce spuneti de cauterizare? Eu nu am mai auzit. exista riscuri? Ceva?
Ce spuneti de cauterizare? Eu nu am mai auzit. exista riscuri? Ceva?
4 comentarii
o cauterizare este necesara in cazul cornetelor nazale hipertrofiate. ele impedica respiratia nazala si aerisirea sinusurilor.
Asta am inteles. Va intrebam, insa, ce riscuri exista dupa cauterizare si daca e un tratament definitiv.
Nu ati specificat ce fel de cauterizare o sa va aca (cihmica, electrica. cu laser, cu radiofrecventa) ?
Alte subiecte recente din această secțiune: