Incepere tratament diane 35
Am luat timp de 3 ani diane 35, am avut sindromul ovarelor polichistice, in iulie am renuntat la ele, dupa cum mi-a recomandat medicul si tot sub indrumarea medicului dupa ce boala si-a facut iara aparitia, am inceput sa le iau din nou. Dupa cat timp incep sa isi faca efectul, ma refer la contraceptie, dupa cat timp pot sa renunt la prezervativ cu partenerul meu?
2 comentarii
Contraceptia este asigurata chiar de la prima pastila daca a fost administrata conform sfatului medicului dvs.
Buna am si eu o întrebare iau logrst de 15 zile si azi am avut o pata de sânge tin sa mentionez ca am născut in decembrie.este ceva grav ?ăst răspuns cat mai repede va rog mullllt ultima menstruatie a fost de pe 27 pana pe 31
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 2yasmine... daca fac pauza raman insarcinata?
- 3ejacularea la o mare distanta de tine = sarcina?
- 10postinor 2-am gresit administrarea?
- 9Am uitat 2 zile pastila si am luat ambele o data (Yasmin) - cate iau in seara asta? doua, una, nic
- 8sunt nesigura.pt un medic
- 5Sensibilitatea sanilor de cand am inceput sa iau anticonceptionale
- 5intrerupere de anticonceptionale
- 5prima pastila in a 7 zi de ciclu?
- 4cum afecteaza contraceptivele mercilon luate peste sarcina
- 7Diane 35 si spotting
- 5astept un ras
- 5trombocite foarte marite si stodette
- 10Diane 35 pt reglarea menstrei si durere
- 6Daca iau Karissa din prima zi de ciclu.. sunt protejata 100% inca din prima zi?
- 3Anticonceptionale din a 9-a zi de ciclu?
- 3yasime luate gresit pana in ciclu
- 1Mai au efect pilulele?
- 22Pastila uitata dupa pauza de 7 zile
- 2AC cu intarziere-sarcina?
- 0Am inceput gresit utilizarea anticonceptionalelor Yaz
Mai multe informații despre: Administrarea contraceptivelor diane 35
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
