daca analizele la inima sunt bune se mai poate ascunde ceva ?
Buna seara, am avut acum 2 luni niste junghiuri in partea stanga + presiune in piept, am fost la urgenta mi.sa facut ekg analiza de sange si raze la plamani au iesit toate bune, cu recomandarea unei ecografii la inima sa fiu sigur ca nu am nimic. M.am programat si am fost am facut iar ekg + ecografia la inima + test ekg de efort si acolo doctorul cardiolog a zis ca sunt bune. Acum imi simt pulsul in stomac seara cand stau in pat pe spate si am statii ciudate.. imi vine sa plang imi este frica sa plec pe undeva departe de casa am palpitatii. ce se intampla. Daca toate astea au iesit bune se poate sa am ceva ascuns? Mai exista alte analize care se fac pentru inima?
Se poate intampla de la atacuri de panica sa dau in altceva mai rau?
Se poate intampla de la atacuri de panica sa dau in altceva mai rau?
1 comentarii
Cu senzatii de genu ma lupt si eu de cateva luni bune. In cele din urma mi au gasit o pericardita acuta serofibrinoasa (de la o raceala) dar care s a vindecat cu tratament. Mi au facut si ekg, ecocardiografie, analize sange pentru inima si nu numai+holter ekg si toate au iesit impecabile. Au spus ca nu am nicio problema plus ca testul de efort nu m au mai pus sa l fac pentru ca au spus ca imi garanteaza ca nu am nimic. Cu toate astea si eu simt furnicaturi, intepaturi, apasari pe piept, ameteala, dureri de cap.. in ultima perioada am inceput sa nu mai analizez fiecare bataie a inimii si fiecare intepatura care mi da senzatia ca o sa fac infarct, ca mor in secunda urmatoare pentru ca am observat ca nu se intampla nimic. Incearca sa fii mai calm si sa nu analizezi tot, uita te la film, alearga, fa altceva. Si eu in subconstientul meu cred ca am ceva dar totusi ma gandesc ca medicii aia nu sunt nebuni si nu au cum sa spun ca nu ai ceva si tu defapt sa ai.. fii puternic si nu te mai gandi chiar daca stiu ca iti e greu! O sa fie bine pana la urma
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Palpitații, tensiune ușor crescută și o stare foarte ușoară de amețeală constantă
- 1Probleme cardiace sau probleme ale sistemului nervos?
- 0Soft holter
- 0Subdenivelare ST in panta la testul de efort
- 0Durere in spate și piept
- 2Tensiune la efort
- 2Insuficienta cardiaca
- 1Problema cardio
- 2Puls foarte mare
- 1De cateva zile am bataile inimii foarte mari