Durere de cap-tratament Cipralex
Buna seara.De câteva zile fac tratament cu Cipralex si Anxiar si am o durere de cap cumplita, ce pot sa iau sa-mi treaca?Am interes ca aspirina si ibuprofenul nu sunt indicate.Multumesc.
4 comentarii
buna ziua
Cred ca cel mai indicat ar fi sa contactati medicul care v-a prescris acest tratament, pentru ca doar el poate monitoriza efectele si recomanda medicatie care sa nu interfereze negativ cu cea curenta. In afara de medicamente, puteti incerca terapii de relaxare (aromaterapie, ex. de respiratie, odihna, plimbari, muzica, reducerea stimulilor etc) care pot sa fie benefice,
Mult succes!
Cred ca cel mai indicat ar fi sa contactati medicul care v-a prescris acest tratament, pentru ca doar el poate monitoriza efectele si recomanda medicatie care sa nu interfereze negativ cu cea curenta. In afara de medicamente, puteti incerca terapii de relaxare (aromaterapie, ex. de respiratie, odihna, plimbari, muzica, reducerea stimulilor etc) care pot sa fie benefice,
Mult succes!
Buna dimineata! Retraiti mental amintirile legate de momente fericite din viata d-voastra care au o incarcatura emotionala deosebita si asa cum a subliniat si colega mea discutati cu medicul care v-a prescris medicamentele. Sanatate!
Daca e efect secundar de la Cipralex, ar trebui sa treaca in 2-4 saptamani. Cititi prospectul.
Bună ziua!
Ca și colegele mele vă recomand să luați legătura cu medicul ce v-a prescris tratamentul. Durerea de cap poate avea și alte cauze, de aceea e bine să discutați cu el să vă recomande ori alt medicament, ori să umble la doze, dacă durerea de cap are legătură cu medicația, ori să vă recomande pentru durerea de cap ceva ce nu are interacțiune cu ce luați acum.
Ca și colegele mele vă recomand să luați legătura cu medicul ce v-a prescris tratamentul. Durerea de cap poate avea și alte cauze, de aceea e bine să discutați cu el să vă recomande ori alt medicament, ori să umble la doze, dacă durerea de cap are legătură cu medicația, ori să vă recomande pentru durerea de cap ceva ce nu are interacțiune cu ce luați acum.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 0Terapii noi(tms/tme/hipnoza)?
- 0Cumpana si tms/tme/hipnoza
- 0Cumpana si tms/tme/hipnoza
- 3Vorbesc rad si scot diferite sunete ciudate de unul singur
- 10Tipuri de activități pentru petrecerea timpului liber?
- 7Evaluare medicală forțată/Încredere
- 1Pentru cei diagnosticati cu o boala psihica
- 10Schimbare medic psihiatru
- 6Anxietate/depresie
- 6Suspiciuni medicamente psihiatrice