si eu vreau un bebe:)
am 26 de ani si sunt casatorita de 2 ani si ceva si nu am ramas nicioadata insarcinta cu toate ca ne dormi ff mult asta sa imi cauzeze faptul ca acum 3 ani cand mam operat de apendicita mi sa scos si un chist de pe ovarul drept??
4 comentarii
am uitat sa mentionez ca nu folosim nici un fel de protectie nu am luat niciodata anticonceptionale
Ovarul drept il mai ai ?Daca da, si daca ovarul stang este normal, trebuia sa ramai insarcinata in doi ani in care n-ai folosit protectie.Un control ginecologic ai mai facut?Totul e bine?Daca ai numai ovarul stang, sanatos, sansele de a ramane gravida sunt de 50%.Du-l si pe sotul tau sa faca o spermograma.Sarbatori fericite!
nu am facut niciodata un consult ginecologic, da am ovarele amnandoua si acum snut sanatoase
Trebuie neaparat sa faci intai tu un examen ginecologic si o ecografie pelvina sa vezi cum stai.Daca totul e normal, ti-am spus, trebuie si sotul sa faca o spermograma.Numai bine!
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3vreau sa am un copil
- 2vreau un copil?
- 5sunt sau nu insarcinata?
- 3vreau bebe
- 3de 10 luni nu folosesc prezervativ si nu am ramas insarcinata
- 3bebele nu vrea sa vina, ajutor!!!!
- 3dupa ce m-am tratat de sifilis, as vrea sa am un copil
- 8vreau un bebe
- 4roaccutane si pregatirea pt sarcina
- 3nu pot ramane insarcinata... nu pot sa merg la medic. as vrea niste sfaturi
- 2alaptez de 9 luni si vreau sa mai fac un copil
- 6Am uterul retrovers si imi doresc un copil
- 0ovare polichistice
- 10Nu pot ramane insarcinata..
- 3iau anticonceptionale.. dupa cat timp ar trebui sa incerc sa raman gravida?
- 10metroanexita vreau un bebe
- 6as vrea sa raman insarcinata!
- 2Branca ursului poate deregla menstruatia?
- 1verau să rămân însărcinată
- 11ciclu neregulat, chist, vreau sa raman gravida
Mai multe informații despre: Pregatirea pentru sarcina
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:

