Va rog ajutor. Otita medie acuta - ma simt de parca am un butoi in cap

25-09-2018
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
Buna dimineata. Am fost diagnosticat in urma cu 10 zile cu otita medie acuta. Am luat tratament cu augmentin 10 zile nurofen sinupret paracetamol, apa de mare si bixtonim etc.sunt satul de ele. Citind aici pe forum de tiuit iau cite o pastila de sermion in fiecare dimineata.Am fost din nou la orl si mi a zis ca timpanul arata bine. Problema mea este alta eu imi simt jumatate din cap in continuare si imi țiuie urechea dreapta si mereu trebuie sa apas pe ureche ca si cum sa se adune caldura si sa se mai aeriseasca. Ma simt de parca am un butoi in cap. Cum sa mai procedez ? Ce trebuie facut ca eu nu imi revin deloc. Daca as avea o sinuzita nu ar trebui sa am niste simptome sau sa se manifeste in vreun fel ?
4 comentarii
1
25-09-2018, ora 04:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Inundarea e de 2 feluri
1.cand e nas și gat înflamat.. Se înfunda și urechea
2 exista și inundarea legata de o proasta circulatie cerebrala
Se investighează și se tratează diferit
0
25-09-2018, ora 05:23
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
Domnule doctor pot sa iau ginko biloba sa vad daca se remediaza ceva sau sa merg la un neurolog ? Mai continui sermion ul sau il opresc ?
1
25-09-2018, ora 06:16
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este obligatoriu consult ORL
acolo o sa afli daca e problema de nas gat..sau de circulatie( dupa o audiograma si o timpanogarama)
0
25-09-2018, ora 07:05
Andreikt
Nu este medic/terapeut
Andreikt
Va multumesc de raspuns. O zi buna
Adaugă un comentariu / răspuns