Problema in tratamentul final ortodontie
Buna ziua,
Sunt la finalul tratamentului ortodontic cu toate ca doctorul sustine ca dintii sunt drepti, mi a ramas o strungareata lntre cei 2 dinti din fata, partea de jos. Este ok sa ramana asa? Din punct.de vedere estetic mie nu mi se pare.ma puteti ajuta cu o parere va rog? Multumesc mult!
Sunt la finalul tratamentului ortodontic cu toate ca doctorul sustine ca dintii sunt drepti, mi a ramas o strungareata lntre cei 2 dinti din fata, partea de jos. Este ok sa ramana asa? Din punct.de vedere estetic mie nu mi se pare.ma puteti ajuta cu o parere va rog? Multumesc mult!
1 comentarii
Unoeri, pot ramane mici spatieri pe care medicul ortodont le lasa pentru stabilitatea ocluziei.Discutati cu medicul dumeavoastra. Daca nu se poate corecta ortodontic, se pot face diverse ''trucuri'' stomatologice.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 3tratamentul ortodontic in ce consta?
- 1Urgent ortodont
- 2Protruzia dintilor superiori se poate trata?
- 3Lamurire
- 0Aparat dentar - asimetrie dupa extractie
- 6Disjunctorul dentar
- 2Aparat dentar daca nu am toti dintii/ extractii si implant intr-o sedinta
- 6Dinți strambi
- 2Muscatura adanca
- 5Aparat dentar decontat CAS si extractie molari de minte
- 2Pot schimba medicul ortodont?
- 6Disjunctor activare
- 1Ajutati-ma - aparat dentar si operatie ordonto-chirurgicala
- 1Modificare fizionomie grava extragere premolari si aparat dentar
- 3Dinti mobili - contentie
- 2Aparat dentar și implanturi
- 3Parodontoza si aparat ortodontic
- 1Trebuie schimbate obturatiile după îndepărtarea aparatului ortodontic?
Mai multe informații despre: Tratamentul ortodontic
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
