Disfagie, probleme de inghitire, de un an
Buna seara,
De un an ma lupt cu problema asta, disfagia de solide care se pare ca nu mai are leac, si inca diagnostic... si nu stiu ce sa mai investighez... voi atasa aici poze cu investigatiile pe care le am facut pana acum. https://photos.app.goo.gl/Qt4gbe8uCJekqwZK9
De un an ma lupt cu problema asta, disfagia de solide care se pare ca nu mai are leac, si inca diagnostic... si nu stiu ce sa mai investighez... voi atasa aici poze cu investigatiile pe care le am facut pana acum. https://photos.app.goo.gl/Qt4gbe8uCJekqwZK9
3 comentarii
Buna. Ai rezolvat ceva? Am aceeasi problema, care s a accentuat in ultimul timp.
Da, a fost psihica !!!
Am luat un an de zile Zoloft.
Am luat un an de zile Zoloft.
S-a rezolvat cu zoloft? Și băiatul meu are aceeași problema de 3 luni.
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 29acalazie... operatia este singura solutie?
- 5o data la 4-5 luni am dureri foarte mari, raman fara voce si nu pot sa inghit mai nimic
- 3imi raman alimente in gat
- 3Raceala? Probleme la inghitit
- 4senzatie de inecare
- 6dificultati la inghitire
- 2Nu pot sa inghit ma inec cu apa, etc
- 4Nas infundat, tiuit in urechea dreapta, pocnitura la inghitire
- 3durere in capul pieptului la inghitire
- 5Durere la inghitire, imposibilitate de a manca
- 1Dificultate la inghitire...
- 2amigdale marite + miros neplacut
- 4nod în gat, disconfort la inghitire
- 1Nu mai pot inghiti saliva! senzatie de strangere a gatului cand inghit
- 0Durere la inghitire+ mica papula(vegetatie)
- 1Va rog ajutati-ma - dureri de gat la inghitire
- 1Dificultati inghitire mancare
Mai multe informații despre: Disfagia inghitire cu dificultate
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: