Va rog ajutati-ma - dureri de gat la inghitire

28-05-2018
Mircea1221
Nu este medic/terapeut
Mircea1221
Am 17 ani, problema mea a inceput acum aproximativ 1 an si jumatate cand am venit acasa dintr-o excursie cu niste dureri de gat la inghitire, timp de cateva luni mi s-a spus ca nu e decat o simpla faringita de majoritatea doctorilor ( am fost vazut cam de 5 doctori ORL ), ultimul in schimb m-a trimis sa fac un exudat si a gasit in gatul meu o ciuperca, un stafilococ si un streptococ pe care le-am tratat, am avut grija de mine de atunci, dar am ramas cu durerea la inghitire de la inceput care a persistat la un nivel redus. Acum o saptamana am fost la un gratar, imbracat mai subtire, afara mai racoare, si am inhalat niste fum, si durerea mea a inceput sa fie iar mai puternica. Am luat niste pastile de supt, ceaiuri, coldrex, dar durerea continua. Durerea mea se plaseaza undeva sub marul lui Adam si simt ca si cum ar fi mai umflata zona, imi simt gatul uscat, in schimb nu am vreun simptom legat de vreo problema legata de glanda tiroida. Poate da aiba legatura? Ar trebui sa merg sa ma vada un doctor pentru asta? Sau sa mai astept sa vad daca trece? Si daca nu e legat de tiroida, atunci ce ar putea cauza asta..? Va rog ajutati-ma..
1 comentarii
0
29-05-2018, ora 07:27
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este legat de...
1 alimente acre, acide, citrice, acidulate
2 de probleme gastro-inetstinale
3 posibil si de tiroida
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  • Remedii populare pentru durerea în gât
  •