Am halucinatii ?

09-07-2023
Alinaaaa82
Nu este medic/terapeut
Alinaaaa82
Bună. De aseară mi se pare ca vad în ceață și când privesc ceva anume parca sunt niște lini transparente care se misca nu știu cum sa va explic este foarte ciudat . Îmi este foarte frică ca am halucinatii, se mai confrunta cineva cu asta ?
5 comentarii
1
09-07-2023, ora 15:06
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Se cheama visual snow, nu sunt halucinatii.
1
09-07-2023, ora 17:29
Alinaaaa82
Nu este medic/terapeut
Alinaaaa82
Mulțumesc, mai liniștit puțin. Cum pot face sa dispară
1
09-07-2023, ora 18:52
gladys
Nu este medic/terapeut
gladys
Nu aveti pentru ce.

Nu stiu, sincer, mai am si eu problema asta uneori, trebuie sa mergeti la un neurolog dar poate sa aiba 1000 de cauze diferite.
1
10-07-2023, ora 10:39
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Am și eu, sunt probleme oftalmologice din câte am citit, se întâmplă des la miopi, trebuie ori ochelari ori lentile de contact ori schimbarea dioptriile dacă averi deja ochelari.
Eu vad asa ca niște musculițe, linii, chestii, scame, fire de praf care parca cad de undeva sau plutesc prun aer însă eu am miopie și de la ea este.
Mergeți la un medic oftalmolog pentru un consult.
Sănătate multa va doresc!
1
10-07-2023, ora 16:53
Alinaaaa82
Nu este medic/terapeut
Alinaaaa82
Eu o singură dată am văzut și un fulger de lumină ca un fel de flash-uri, pe net scrie ca pot orbii îmi este foarte frică abia mâine merg sa ma programez
Adaugă un comentariu / răspuns