intarziere in dezvoltarea limbajului
am un baietel de 4 ani care are intarziere in dezvoltarea limbajului, nimic neurologic sau alte probleme de sanatate.As dori sa va rog daca exista programe de logopedie pentru acasa- sau cum sa lucrez acasa cu el, dar dupa un program elaborat de specialisti in domeniu-psihologi, logopezi
2 comentarii
Draga Cristina, baiatul nu vorbeste de loc????????????Daca da sau daca nu iti recomand sa mergi la un neuropsihiatru infantil.Baiatul meu are 3, 5 ani si vb. doar in cuvinte, fara sa formeze propozitii, dar e si bilingv.Eu zic sa faci mai multe investigatii.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Terapii noi(tms/tme/hipnoza)?
- 0Cumpana si tms/tme/hipnoza
- 0Cumpana si tms/tme/hipnoza
- 3Vorbesc rad si scot diferite sunete ciudate de unul singur
- 10Tipuri de activități pentru petrecerea timpului liber?
- 7Evaluare medicală forțată/Încredere
- 1Pentru cei diagnosticati cu o boala psihica
- 10Schimbare medic psihiatru
- 6Anxietate/depresie
- 6Suspiciuni medicamente psihiatrice