Respiratie ingreunata si nod in gat
Buna ziua! Apelez la dv inainte sa fac un control medical pentru ca nu stiu exact unde sa ma adresez.
Acum 2 zile am fost lovita in spate cu putere. Imediat dupa lovitura, am simtit un nod in gat si in stomac. A doua zi durerea nu a trecut, ba cred ca s-a agravat. Simt durere incepand din gat de-a lungul tubului digestiv pana deasupra stomacului si inspir aer foarte greu. Ma doare si spatele, inauntru. Mi-e frica sa nu am ceva dislocat in urma loviturii (plamani, esofag..). Am senzatia de nod in gat in permanenta, ma deranjeaza cand inghit, ma doare deasupra stomacului (zona adancita) si am dureri si in spate. Va rog frumos sa ma ajutati, sa-mi recomandati la ce medic sa ma adrezes (sa fac un control la plamani sau la tubul digestiv?) Poate fi ceva grav sau va trece de la sine? Nu pot sa ma concentrez la nimic din cauza discomfortului si durerii. Multumesc frumos.
Acum 2 zile am fost lovita in spate cu putere. Imediat dupa lovitura, am simtit un nod in gat si in stomac. A doua zi durerea nu a trecut, ba cred ca s-a agravat. Simt durere incepand din gat de-a lungul tubului digestiv pana deasupra stomacului si inspir aer foarte greu. Ma doare si spatele, inauntru. Mi-e frica sa nu am ceva dislocat in urma loviturii (plamani, esofag..). Am senzatia de nod in gat in permanenta, ma deranjeaza cand inghit, ma doare deasupra stomacului (zona adancita) si am dureri si in spate. Va rog frumos sa ma ajutati, sa-mi recomandati la ce medic sa ma adrezes (sa fac un control la plamani sau la tubul digestiv?) Poate fi ceva grav sau va trece de la sine? Nu pot sa ma concentrez la nimic din cauza discomfortului si durerii. Multumesc frumos.
3 comentarii
daoman elena, banuiesc ca sotul sau careva v-a batut, e delicata problema daca a facut-o un copil de-al dvs bolnav eventual.
mergeti la medic urgent, nu stati asa. eventual la medicul legist. macar la medicul de familie
Multa sanatate!
mergeti la medic urgent, nu stati asa. eventual la medicul legist. macar la medicul de familie
Multa sanatate!
Buna ziua din nou.
Am fost la urgente astazi. Radiografia pulmonara a fost buna, indicand un traumatism toracic usor.
Medicul mi-a prescris Novocalmin, Mydocalm si Diclofenac gel, spunand ca durerea va trece in timp.
Dv ce spuneti? Sa fac si un consult la tubul digestiv? Sau altceva? Durerea in gat si in stomac persista. Ar trebui sa folosesc unguentul si pe piept? sau numai spate?
Nu am cerut certificat medico-legal, nu e neoie. va multumesc mult.
Am fost la urgente astazi. Radiografia pulmonara a fost buna, indicand un traumatism toracic usor.
Medicul mi-a prescris Novocalmin, Mydocalm si Diclofenac gel, spunand ca durerea va trece in timp.
Dv ce spuneti? Sa fac si un consult la tubul digestiv? Sau altceva? Durerea in gat si in stomac persista. Ar trebui sa folosesc unguentul si pe piept? sau numai spate?
Nu am cerut certificat medico-legal, nu e neoie. va multumesc mult.
buna ziua
si tatal meu a fost diagnosticat cu metastaze cerebrale-2-.una i-a fost scoasa si cealalta iradiata.apoi s-a descoperit ca de fapt punctul de plecare e pulmonar.el nu stie si nu as vrea sa-l chinui cu chimioterapie.am auzit de ceva chimioterapie naturista.si am mai auzit ca as putea sa-i dau cate 12g.de vitamina c pe zi sa-i incetinesc procesul.a mai auzit cineva de lucrul acesta?
si tatal meu a fost diagnosticat cu metastaze cerebrale-2-.una i-a fost scoasa si cealalta iradiata.apoi s-a descoperit ca de fapt punctul de plecare e pulmonar.el nu stie si nu as vrea sa-l chinui cu chimioterapie.am auzit de ceva chimioterapie naturista.si am mai auzit ca as putea sa-i dau cate 12g.de vitamina c pe zi sa-i incetinesc procesul.a mai auzit cineva de lucrul acesta?
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5Problema cu respiratia inconstienta
- 2Probleme respiratorii
- 7respir foarte greu..astept un sfat raspuns cat mai repede..
- 5Probleme de respiratie
- 6Nod in gat si durere in piept
- 13ameteala, senzatii in 'stomac', senzatii in zona toracica, opriri ale respiratiei
- 0de aproape o saptamana parca as avea un nod in gat
- 1Senzaţie de nod în gât
- 3respiratie zgomotoasa
- 4respir greu si simt o apasare in stomac, mai jos de diafragma.
- 6nodul pulmonar plus ganglioni cu aspect sechelar retroperitoritoneali
- 2excrescenta în gat
- 4Nod in gat, ameteala
- 2Respiratie greoaie, senzatie de sufocare, nod in gat, apasare in piept
- 0Dureri de gat si limba
- 1Ajutor ! respir mai greu si ametesc! nod in gât
- 1Culoare maro in sputa si senzatie de nod in gât după ce m-am lăsat de fumat
- 1Nod in gat dupa ce fumez
- 0Analize tiroida
- 1Gât uscat, nod in gât și edem pe aritenoizi
Mai multe informații despre: Senzatia de nod in gat caile respiratorii
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: