A luat cineva Gincko Biloba pentru memorie și concentrare?

19-06-2022
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
V-a ajutat?
Un doctor de pe programul sau platforms ASSMB mi l-am recomandat in perioada pandemiei și a zis că e ok și cu tratament luat că asta o întrebasem dar și doctorul meu mi-a dat Acutil in trecut care contine la fel Biloba.
A luat cineva concomitent cu psihiatru cele?V-au fost recomandate?
In manualul de farmacologie de prof.dr.Iuliana Dobrescu spune că nu se cunosc interacțiuni.
Eu am luat vreo 2 luni dar și multe luni Acutil și acum vreau sa continui cu Ginkgo și până să întreb medicul l-am și cumpărat deja și vreau să vă întreb și pe voi.
Ați luat vreodată?A avut efecte benefice la memorie, concentrare, atenție?Ce doza ați luat?
Bilomag Forte are 90 mg Biloba, 100 mg magneziu, 100 mg lecitina și vreo 2 g vitamina B6 și se ia una per zi.
Am speranțe de la acest supliment căci cu Neuro Optimizer care e un supliment foarte lăudat, m-ați speriat câțiva aici pe forum că ar interacționa negativ.
Mă supără serios acum blocaje de memorie/atenție și orientarea in spatiu, focusarea și chiar sunt disperat să găsesc leac la această problema.Voi lupta până la capăt sa îmi îmbunătățesc cogniția că nu pot sta așa, chiar nu pot deși doctorul zice că nu o sa mă ajute nimic decât sportul
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sunt utile multivitaminele pentru memorie la vârstnici?
  • Suplimentele pentru memorie - tipuri, clasificare, acțiune, explicații, eficiență (studii)
  •