A luat cineva haloperidol? | Forumul Medical ROmedic

A luat cineva haloperidol?

72 comentarii 1 23 ÃŽnainte ›
0
19-02-2016, ora 08:25
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
As vrea sa mai intreb dak aparitia unor pete pe gât are legatura cu depresia, imi apar pete mari rosii pe gât si o căldură sufocantă apoi dispar dar apar zilnic, sau acesta este atacul de panica ca nu prea mie clar
0
19-02-2016, ora 10:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Petele pe gat nu au cauza atacurile de panica.
Mai degraba o alergie la ceva. Mergeti la Alergologie.
Faceti Test Anxietate pe net si vedeti ce va iese daca aveti simptome de anxietate. Oricum puteti sa il faceti cu titlu informativ.
0
19-02-2016, ora 11:45
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Am fost la alergolog nu mia dat sa fac teste a zis ca sunt descărcări de histamina imi apar si cand nu iau nici un tratament
0
19-02-2016, ora 12:32
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Luati jumatate de comprimate de Aerius sau loratadina sau alt antihistaminic (antialergic) !

Atentie mare la sucuri, conserve, mezeluri, branzeturi, orice aliment cu durata mare de valabilitate !
0
19-02-2016, ora 13:56
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Mia dat alergologul aerius si dispar petele cand le iau si apoi apar din nou au inceput sa apara cand am inceput sa am si sindromul asta anxios daia intreb dak o fi tot pe sistem nervos
0
19-02-2016, ora 14:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dispar petele la medicamente pt sistem nervos ?
0
19-02-2016, ora 20:36
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Nu au dispărut cand luam anxiar
0
19-02-2016, ora 22:01
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
E o alergie. Faceti o lista cu alimentele zilnic si excludeti cele de la care credeti ca va ies petele.
Nu prea apar pete pe fond nervos.
0
19-02-2016, ora 23:55
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Pt.-boala fara leac-:

Petele rosii pot aparea si la temperaturi prea scazute sau prea ridicate, pe sistem nervos sau dezechilibru hormonal.
Exista situatii cind apar la persoane care lucreaza sau stau aproape de substante chimice, sunt chiar si unele creme cosmetice care pot da o astfel de reactie(in special cele anticelulitice).
Haloperidolul este o idee proasta, daca tot sunteti atenta la reactii adverse, nu v-ati intrebat si de ce vi s-a dat un antipsihotic?ati trecut vreodata printr-o psihoza?.
Daca ati dezvoltat sensibilitate trebuie sa aveti atentie marita spre ce ingerati.
Aveti o stare de alerta in care organismul este mentinut de mult timp?, detasati-va macar o zi de frici si nesiguranta altfel va hraniti mintea cu o comnanda nefavorabila.
Cum de v-ati ales acest nume de, , boala fara leac, , ?
0
20-02-2016, ora 09:38
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Nu am avut episoade psihotice eu iam spus dr asa ca am stări fizice si nu au trecut în urma tratamentelor pe care leam facut respectiv pt fiere ca este lenesa, stomac acid, colin iritabil, spondiloza cervicala sindrom premenstrual.am facut investigatii pt cele de mai sus si tratamente.Stările mele sunt cam asa ametesc simt ca imi pierd echilibru si atunci cand stau pe scaun si cand merg si tremur, la inceput au fost rare acum parca abia ma mai tin picioarele, nu am vrut sa cred ca am ceva pshihic dar cum nu sau rezolvat am incercat si asta, nu am nici un fel de frica decat cea pt medicamente pt ca am avut reactii alergice si la antiinflamatoare, de aceea sunt precauta cu taratamentele in rest nu am frici nejustificate sau alte temeri nu stiu daca e psihic sau nu, Boala fara leac mia spus fata mea : mami tu nu te mai faci bine? Parca al doilea nume al tau e boala fara leac
0
20-02-2016, ora 10:04
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Si daca halopridolul este o idee proastă ce sa fac ? Nu am luat inca, sa ma duc sai zic ca nul iau nu pot, sa sckimb medicul poate.deja e al doilea primu mia dat xanax si mi sa umflat buzele si nu lam luat, asa ca nu stiu pe ce drum sa o apuc dupa ce am incercat tot ce tine de terapii si naturiste
0
20-02-2016, ora 11:18
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Ametelile pot sa fie de la starile perioadei premenstruale care dau tot felul de simptome, chiar si tulburari emotionale.
Mai este posibil ca spondiloza cervicala sa dea ameteli, stari de voma, nesiguranta la mers.
Nu uitati ca actioneaza in zona apropriata centrulului echilibrului.
Daca nu aveti frici este bine, deci exclus boala psihica, de ce credeti ca psihiatria va poate ajuta?daca de la Xanax aveti asa o reactie, antipsihoticul este medicamentul psihiatric cel mai puternic care, dupa spusele celor ce-l folosesc, le ingheata creierul.
Acum vreti sa va perturbati si activitatea creierului?chiar si antiimflamatoarele au niste efecte secundare urite in timp asa cum vad ca stiti.
Asta cu incercatul medicatiei psihiatrice este o idee care-i costa mult pe oamenii care dau buzna la ele, am vazut ca nici naturistele nu v-au ajutat si nici terapia florala Bach, ba dimpotriva.
Eu pretuiesc tot ce este natural sau cit mai aproape, dar asta nu inseamna ca ele nu pot produce si rezultate opuse vindecarii daca nu sunt cele potrivite.
Nu pot sugera medicatie psihiatrica pt.ca am repulsie fata de ea, dar cred ca trebuie sa mergeti pe ideea reducerii simptomelor premenstruale, ar putea ajuta uleiul de Luminita Noptii, produsele din Soia(unii spun ca sunt excelente, altii ca nu ajuta), sau puteti gasi un remediu complet care sa mearga pe anxietate si acele stari, daca va intoarceti la acest gen de tratament.
0
20-02-2016, ora 11:28
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Luminnita nopti am luat 3 luni, fara efect.eu urăsc tot ce tine de pshihiatrie dar nu stiu ce altceva sa mai fac sa ma simt si eu bine, nu mai simt omul de altădată nu miau gasit nimic grav si totusi nu ma simt deloc bine.am copii familie frumoasa nu am probleme in familie lupt cat pot sa nu ajung la aceste medicamente, si totusi am incercat multe : acupunctură, terapia bowen care imi facea mai rau si am renuntat dupa 5 sedinte, am mers la iridolog care a zis ca Nam nimic, am cheltuit bani pt o masina noua va rog sa ma credeti si nu exagerez, ce sa mai fac? Am plecat în vacanta in anglia mai bn nu ma duceam ca mia fost rau in fiecare zi, deci nu stiu ce sa mai fac
0
20-02-2016, ora 11:41
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Calmati-va, cu cit alergati sa scapati de stari, ele vin si va urmeaza.
Este pacat ca nu va ajuta exact lucrurile in care eu speram, terapia Bowen si acupunctura combinate cu suplimente.
Decit sa va simtiti si mai rau sau sa luati o decizie gresita, mai bine indurati aceste stari pina apare solutia adecvata.
Pt spondiloza cervicala ce ati facut?ati facut si un RMN?
Cititi acest topic:

http://forum.romedic.ro/prod/Spondiloza_cervicala_si_ametelile_046016.html
0
20-02-2016, ora 11:44
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Aceste simptome imi afecteaza viata, fiecare zi parca e o lupta in care abia reusesc sa imi fac treburile casnice, viata sociala sau cu prietenii aproape nu mai exista sunt atat de neputincioasă la 37 de ani parca as avea 100 iar in perioada premenstruala nu am cuvinte sa explic răul acela parca sunt pe alta planeta totul se amplifica, plus greata varsaturi, e groaznic
0
20-02-2016, ora 11:47
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Nu va mai necajiti, credeti-ma ca sunt tineri pina in 20 de ani care sunt mult mai rau si, , tratamentele, , asemeni, le fura vietile atit bolile cit si medicamentele.
Trebuie sa lasati un pic de liniste sa patrunda in inima si-n minte
0
20-02-2016, ora 11:56
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Rmn nu am facut doar tomograf la cap si radiografii cervicale care arata osteofite, am luat betaserc pt ameteala 6 luni se mai ameliorase dar celelalte stări au ramas exclusiv pt cervicala nu am facut nimic de la colentina au zis ca sunt prea tânără ca sa ridice o problema spondiloza.suplimente forever si calivita au ajutat cat de cat dar nu suficient.in prezent iau de 5 sapt terapia florala am avut răbdare si inca astept solutia potrivita, cam dupa 6 sapt merg din nou la somavita
0
20-02-2016, ora 11:59
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Stiu ca sunt fff multe persoane cu probleme, eu as vrea sa stiu ce am sa stiu cu ce ma lupt
0
20-02-2016, ora 12:12
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
E bine ca ati ales calea investigarii, dar dupa un timp oamenii se satura si de asta, firesc mai si obosesc.
La Somavita trebuie sa va spuna o parere despre starile dvs.interesant este ca si alea v-au facut rau desi modul lor de preparare pare o gluma.
Si eu vreau sa stiu cauza exacta a suferintei dvs, dar credeti ca si psihiatrul?
0
20-02-2016, ora 12:26
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
La somavita au zis ca este pe sistem nervos de aici si terapia bach, au zis ca apar efecte inte 3-6 sapt leam luat cu sfintenie dar inca astept efectele inca nus 6 sapt :-)am si eu parerile mele despre psihiatri primul la care am fost nea chemat 3 in cabinet si nea intrebat tu ce ai, tu ce ai ? Eu iam zis ca tremur ametesc si a zis bn ai depresie ia colea reteta cu anxiar si xanax, asa ca sunt patita dar mai astept un pic si ma tot întreb daca e pe sistem nervos de ce nu ajuta nimic?
0
20-02-2016, ora 12:34
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Sistemul nervos nu se repara cu astfel de substante, sufletul nici atit(ma refer la medicatia psihiatrica)
Daca totusi inclinati spre acest gen de medicatie, asigurati-va ca stiti in ce va bagati si ca de asta aveti nevoie.
Sunteti sigura ca sunteti depresiva?aveti sistemul nervos epuizat?in aceste vremuri e posibil, dar repararea situatiei nu se face asa simplu inghitind medicatie.
De terapia Bach sa nu va fie teama chiar daca nu sunt cele potrivite:

http://puteredefemeie.ro/2014/07/03/picaturile-florale-bach-au-grija-de-emotiile-tale/
0
20-02-2016, ora 12:46
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Nici eu nu stiu daca sunt depresivă sau nu psihic ma simt bn rad glumesc nu plang sant pozitivă eu fizic nu ma simt bn si nu stiu de unde, cum nu am gasit cauza am ajuns sa cred si eu ca o fi ceva pshihic
0
20-02-2016, ora 12:54
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Vedeti cum lucreaza mentalul impotriva omului?
Chiar si simplul fapt ca ati ales-boala fara leac-sau ca accesati-Tulburari psihice-o sa lucreze in timp in asa fel incit o sa credeti ca aveti o boala psihica.
Culmea ironiei insa consta in faptul ca omul ia medicatie care blocheaza mobilitatea si reduce cognitia, ca sa-si echilibreze psihicul care este de fapt sufletul omului.Si uite asa incet si sigur ajungeti unde nu trebuie.
Acest Haloperidol este numit antipsihotic de generatie veche, adica e depasit rau ca actiune, nu ca astea noi ar fi mai umane.
Totusi inclin sa cred ca inca nu ati citit despre ce inseamna o psihoza-ruperea contactului cu realitatea, deci lipsa discernamint, delir...etc-cam pt.asta este folosit acel medicament, dar in timp practica psihiatrica l-a utilizat in absolut orice situatie.
0
20-02-2016, ora 13:17
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Nu am citit deloc despre psihoză si nici nu vreau As vrea sa ma întelegeti ca eu nu stiu ce sa mai fac pshihiatru a fost ultima optiune sunt sigura ca nus nebuna, maniaca sau altceva de aia am intrebat pe site despre haloperidol ca am vazut pt ce se foloseste si cred ca nu e pt mine, dar repet am ajuns o legumă si ni stiu ce sa mai fac, stiu ca nu psihiatrul e solutia si simptomele mele pot avea alte cauze, atunci spre ce sa ma îndrept ? Ca nu trece de la sine am asteptat am sperat am cautat, cu fiecare tratament am avut răbdare si am crezut ca ma va ajuta dar nu
0
20-02-2016, ora 13:25
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Imi dau seama ca ati ajuns la limita cu rabdarea, v-am citit toate topicurile.
Asta insa va poate impinge spre ceva si mai rau, nu e usor sa va impacati cu noua situatie, dar incercati macar inca un pic.
Poate reusiti sa procurati o stare in care sa lipseasca preocuparea, ingrijorarea.
Nu m-ar mira ca unele suferinte sa treaca pur si simplu chiar daca pare imposibil sau inacceptabil.
Sa va mai sugerez ceva in plus la cite ati facut chiar nu si-ar avea rostul.
0
20-02-2016, ora 13:36
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Chiar am ajuns la limita, nu e deloc usor, am incercat sa nu bag in seama sa trec mai departe dar nu merge.Eu una stiu ca aveam o viata frumoasa sanatoasa( nu am fost niciodata bonava pana la 32 de ani, afara de o apendicită)si parca undeva sa rupt fimul fara nici un preaviz de ce si cum nu stiu, poate cine a trecut pe aici intelege.oricum multumesc pt sfaturi si atentia acordata, si daca aveti vreo propunere eu sunt deschisa la nou sau orice terapie
0
20-02-2016, ora 13:51
k.v
Nu este medic/terapeut
k.v
Poate ca prin acesta modalalitate dureroasa sufletul va aminteste ca are alt scop decit acela care credeti dvs.ca este potrivit si va forteaza sa faceti lucruri diferite.
Nimanui nu-i place si nu poate accepta sa fie leguma, medicatia nu va ofera insa nici energie, nici mai mult optimism, dar daca totusi o solicitati ca sedativ, sa fie altceva decit antipsihotic.
Sa reveniti cu vesti
0
20-02-2016, ora 18:52
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Stimabila, incercati o singura picatura de haldol in doua degete de apa din care luati doar o gura ! Nu are ce sa se intample ! Daca e ok maine luati intreaga..picatura :))) si vedeti cum va simtiti, in mod normal trebuie sa linisteasca usor, desi cantitatea este absurd de mica ! Dar spun asta doar pt a progresa macar un milimetru in testarea tratamentului recomandat !

Aveti o frica SOMATIZATA, adica manifestata prin mici disfunctii organice difuze !
Haideti la treaba cat suntem aici, va sustinem cu totii in..greaua incercare cu picatura ! :)
0
21-02-2016, ora 00:56
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Boala fara leac, Spitomin 30 mg/zi va rezolva problema dupa 21 zile de tratament apare efectul, fa asa dupa ce consulti un medic, ai anxietate, atac panica si de aia ai ce ai. Este un anxiolitic f bun si cu putine efecte secundare, se ia luni de zile continuu pana la max 2 ani, apoi se opreste la recomdare medic si vezi daca revine.
Orice altceva este pierdere de timp.
0
21-02-2016, ora 08:28
boala fara leac
Nu este medic/terapeut
boala fara leac
Merg la dr si ii zic sa mi dea spitomin? Credeti cami da un psihiatru trat care vreau eu?
Adaugă un comentariu / răspuns
72 comentarii 1 23 ÃŽnainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul