Acufenie

22-06-2017
Raluca 12
Nu este medic/terapeut
Raluca 12
Buna ziua as dori si eu o parere sufar de acufenie de 2 luni am facut visite la orl in prima faza mia zic ca am catar si dupa tac la cap sinusite am facut tratament da nu sa schimbat nimic mam dus din nou la orl unde mia zis totu ok chiar daca timpanu nu este pe 0 este pe _81 mia fost zis ca la la -100 este in norma si nu este nevoie de tratament eu simt inca acufenie dupa am hotarat sa fac Rm encefalo e tronco si acolo negativa problema este ca eu inca am acufenie de auzit aud bine medicul spune ca sunt eu care mam fixat cu zgomotu si ca sunt stresata este adevarat ca de cand am zgomotu asta simt ca inebunesc si imi da o frica mare foarte mare ca nu inteleg causa si ca nimeni nu imi da nimic pentru acufenie va multumesc
5 comentarii
0
22-06-2017, ora 12:53
Raluca 12
Nu este medic/terapeut
Raluca 12
Vroiam sa mentionez ca pe patea stanga tot unde am acufenie sub un ponte dentale mia gasit carie la ultimu molar care am trattato de 3 saptamani poate fi colegata cu acufenie?
0
23-06-2017, ora 16:22
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
varsta, inaltime KG
probleme cu Rinichiii si cu digestia???
0
23-06-2017, ora 22:42
Raluca 12
Nu este medic/terapeut
Raluca 12
Am 29 de ani inaltine 1.57si 52 de kg la rinichi pancreas ficat toata zona addominala am facut ecografia cu ceva timp in urma pt ca aveam voma dimineata verde si amara am facut ecografia si analizele de sange toate bune si sa pus totu pe baza de stres
0
29-06-2017, ora 12:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
si acufenele pot fi pe baza de stres...fiindca Stresul ingusteaza vasele si un sange gros, vascos.. NU circula
te hidratezi corect ??? cu apa plata si ceaiuri???
0
29-06-2017, ora 15:45
Raluca 12
Nu este medic/terapeut
Raluca 12
Da ma hidratez corect dar ii adevarat sunt foarte stresata zgomotu asta imi provoaca frica si nu reusesc sa imi iau gandu de la zgomot am fost la un al otorino si mia prescris grandient nu stiu c'è sa mai cred
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Țiuit sau pocnituri în urechi - de ce apar zgomote în urechi?
  •