Aghbs pozitiv dar si Ac hbs pozitivi...la ce rezultat poate duce acest lucru in viitor ?!

30-10-2022
PMPM
Nu este medic/terapeut
PMPM
În urma cu 3 luni (03.08.2022 )am fost la spital pentru recoltare analize de rutină la 6 luni ptr hepatita B cronică (de aproape 13 luni ) rezultate : Aghbs cantitativ 213, AcHBs 0, 5, Aghbe negativ, Achbe pozitivi 7, 06, ADN viral < 10. iar a doua zi după recoltare la ora 12 mi sa facut rău (febra, frisoane ) am ajuns la CENTRUL DE EVALUARE POST COVID. am fost testat ptr covid pozitiv deci am avut ghinionul sa iau covid cand am fost la recoltate analize HVB.medici au hotarât sa mi administreze anticorpii monoclonari ptr covid, in 3 zile m am vindecat de covid. După două luni de la administrare anticorpii monoclonari ptr covid...am verificat AcHBs si surpriză sunt 3, 1 deci au crescut de la 0, 05 la 3, 1 dupa adminstrare. Daca cresc Achbs in următoarele lunide la 3, 1 la 10 se poate elimina hepatita b cronică ? Mă pot ajuta cantitatea de 3, 1 Achbs ?
1 comentarii
0
31-10-2022, ora 15:43
PMPM
Nu este medic/terapeut
PMPM
Din păcate niciun medic de pe acest site nu se pricepe să răspundă la cele postate mai sus ! Greu cu medicina asta.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Studiu: terapia antivirală care elimină complet virusul hepatic B
  • Hepatita B, combătută de o nouă imunoterapie „extrem de eficientă”
  •