Bubite pe labiile mici
Buna seara, de ceva timp am o mica problema...acum 6 zile aveam mâncărimi in zona labiilor mici spre zona vaginala, am facut baie atunci am crezut ca imi trece, mentionez ca am avut contact sexual dupa acele mâncărimi...iar de azi dimineata am observat pe labiilor mici o bubită rosie si usturătoare la atingere. Mai mentionez ca am avut asa ceva acum un an, am fost la ginecolog iar dansul mi-a spus ca am vulvovaginita sau cam asa ceva nu mai tin minte bine...dansul mi-a spus să fac baie vaginala cu ceai de galbenele si mi-a dat niste pastile canesten gyn3 sunt niste pastilute care se introduc in vagin.
Intrebarea mea este. POT SĂ IAU TOT ACESTE PASTILE SAU TREBUIE SĂ MERG IAR LA MEDIC?
Intrebarea mea este. POT SĂ IAU TOT ACESTE PASTILE SAU TREBUIE SĂ MERG IAR LA MEDIC?
5 comentarii
Cel mai bine e sa mergeti la medic si sa luati tratament amandoi. Altfel recidiveaza.
Mi-am luat o crema Canesten este pentru fungii si ciuperci si dupa baie mereu dau cu ea în zona bubitei si pe ea oare e buna?
Mai trebuie ovule si tratament pentru el. Sa faceti in acelasi timp tratament.
Alte subiecte recente din această secțiune: