Ajutati-ma - bubite rosii be brate..gat..abdomen..coapse...atunci cand ies afara

18-08-2018
Flory180788
Nu este medic/terapeut
Flory180788
Buna ziua..de un an de zile ma confrunt cu o mare problema...de ce spun mare?pentru ca imi este rusine sa ies si afara...de un an de zile imi apare bubite rosii be brate..gat..abdomen..coapse...atunci cand ies afara...ma umplu de aceste bube si imi provoaca o mancarime insuportabila..am crezut ca este de la transpiratie..dar nu este...atunci cand fac curat..la fel imi apar..atunci cand intru intr-o incapere cu aer conditionat la fel..imi apar multe bubit rosiatice..precizez ca am fost la 4 doctori..2 in romania..2 in germania..mi-au dat multe pastile..aerius..claritin..citirizen..si multe alte pastile..advantan..eucerin cu 10 la suta uree..nimic nu ma ajuta..absolut nimic..nu stiu ce sa mai fac..precizez iar ca am facut analize de sange..totul a fost ok...teste de piele la produse alimentare..nimic..totul ok...va rog..daca se mai confrunta cineva cu aceeasi problema..sa ma ajute...--------*...va rog frumos..nu mai stiu ce sa fac..si am uitat sa spun..dupa ce imi apar si stau linistita in pat dupa 30 min in dispar..cateodata si dupa o ora si jumate imi dispar..chiar nu pot intelege dupa atatea investigatii..dupa atatia doctori..nimeni nu a gasit un remediu.

(*modificat de admin)
1 comentarii
0
21-08-2018, ora 10:13
Dr. Artenie Claudia
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Artenie Claudia
Buna ziua,
Mergeti la un psiholog. Poate dezvoltati pe fond de stres. Diagnosticul nu poate fi stabilit fara un examen clinic.
O zi buna,
Dr Claudia Artenie
Medic primar dermatolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.