bubite rosii care se extind pe corp

08-07-2008
elena11
Nu este medic/terapeut
elena11
De cateva zile am o invazie de bubite rosii, care se extind pe toata suprafata corpului, mai putin pe picioare. Sunt ca niste cosuri, rosii la baza, si cu un lichid alb-galbui. Sunt extrem de multe, ma mananca, iau claritin, ma dau cu apa termala si trixera+, dar se extind. Este groaznic ma mananca de mor. Mai rau este ca au inceput sa apara pe fata. sunt inestetice.
7 comentarii
0
08-07-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
imi pare rau dar nu as putea sa va spun ce aveti ca descriere dvs e destul de vaga.cel mai bine sa va vada un dermatolog ca lista de boli care seamana cu ce ati spus este lunga si e cel mai bine sa aveti o parere profesionista mai ales ca pare sa aiba evolutie rapida...
dr akram salem
medic specialist dermatolog.buc
0
08-07-2008, ora 00:00
elena11
Nu este medic/terapeut
elena11
pustuloza postmedicamentoasa zice medicul meu de familie. Ce recomandare imi dati. medicul mi-a recomandat medrol, , aerius si fucidin. Pielea ma mananca in continuare, iar besicutele parca sunt mai conturate si mai pline.
0
08-07-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
postmedicamentos inseamna ca este o reactie adversa la un medicament pe calea orala...ati luat vreo pastila inainte sa apara??sincer nu cred ca aveti asa ceva!!...aveti grija u medrolul...sa nu lauti mai mult timp
0
08-07-2008, ora 00:00
elena11
Nu este medic/terapeut
elena11
am luat azitrox, 3 pastile insotit de biotics, si trachisan, pentru faringoamigdalita, la prescriptia medicului. evit sa iau antibiotice pentru ca, in urma cu cativa ani, m-am ales cu o micoza. ma ingrijoreaza ca nu se opreste eruptia, a ajuns pana in talie, mai intensa pe umeri si pe omoplati. e ingrozitor
0
09-07-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
de unde sunteti?va pot consulta daca sunteti din buc ca vad ca vad ca va alarmati!!!
0
09-07-2008, ora 00:00
elena11
Nu este medic/terapeut
elena11
Sunt in suceava. mi-e imposibil sa ajung in bucuresti.
spuneati de precautii in cazul medrolului, credeti ca exista vreun risc la un comprimat pe zi, de 4 mg? Nu mananc cu sare.
bubitele au inceput sa se localizeze, parca sunt mai mici, dar nu mai putine.
0
10-07-2008, ora 00:00
Dr. Akram Salem
Dermatovenerologie, Bucuresti .Mihai Bravu 444
Dr. Akram Salem
riscul la medrol depinde de durata tratamentului cu cit e mai scurt cu cit e mai bine
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
 
 
 
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.