Ajutati-ma - mi-a amortit aproape intreaga fata

27-11-2018
camiafrim
Nu este medic/terapeut
camiafrim
Buna seara! Problema mea a aparut in urma cu 7 ani cand dupa un suc foarte rece mi-a amortit buza inferioara. Pana acum mi-a amortit aproape intreaga fata. In urma unui RMN s-au descoperit 2 ganglioni submandibulari bilaterali de 1, 4 cm in dreapta, respectiv 1, 7 cm in stanga. Toate analizele sangelui sunt normale. Precizez faptul ca nu sunt palpabili, nu este cu nimic schimbata configuratia gatului, si, mai ales, sunt nedurerosi. Intrebarea este daca sa imi fac sau nu probleme ca ar fi vorba despre ceva grav. Pe data de 9 ianuarie sunt programata pentru un nou RMN sa vedem daca au crescut sau nu. Mai precizez faptul ca am fost la medicul stomatolog si am inlaturat problemele stomatologice. VA ROG SA MA AJUTATI SA INTELEG CE TREBUIE SA FAC, CE ALTE ANALIZE POT FACE PENTRU A SCAPA DE ”ANESTEZIA” ACEASTA PERMANENTA. VA MULTUMESC!
4 comentarii
0
28-11-2018, ora 09:21
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
amorteala, anestezia.. e semn de prosta circulatie in zona.. NU are nici o treaba cu acei ganglioni
verifica Tensiunea arteriala
analizeaza daca te alimentezi si hidratezi corect
0
28-11-2018, ora 14:52
camiafrim
Nu este medic/terapeut
camiafrim
Multumesc pentru raspuns! Tensiunea oscileaza: de obicei este10 cu 6. Acum o saptamana a fost 10 cu 8. Am ajuns la urgenta la 6 luni dupa amortirea gurii cu tensiunea 13 cu 9, cu tulburari de vedere si confuzie. Am facut investigatii in ceea ce priveste o eventuala boala cardiaca si nu s-a descoperit nimic. Chiar nu stiu ce sa mai cred. Am ceva probleme de sanatate si nu stiu care sunt.
0
28-11-2018, ora 16:01
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
calitatea sângelui se face in intestine si ficat din ce alimentezi si hidratezi
asa ca acolo fii mai atenta la abdomen si stilul alimentar
de asemenea e cazul de un consult la neurologie.. legat de circulatia cerebrala
0
28-11-2018, ora 19:48
camiafrim
Nu este medic/terapeut
camiafrim
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.