Ajutațimă să înțeleg! am dorința ciudata sa îmi distrug inima și personalitatea!

14-03-2019
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
De ani de zile am dorința ciudata sa îmi distrug inima și personalitatea!
Parcă personalitatea vreau sa o distrug în mod ireversibil!
Nu înțeleg și nu sunt conștient de ce vreau sa fac lucrul asta!
Am avut niste episoade in trecut când vroiam sa mă automutilez in public și de-atunci m-am dereglat!
Cred că are legătură cu o exaltare pe care o simțeam atunci și o simt și acuma!
Ce ar trebui sa fac sa mă opresc?
Vreau sa vorbesc cu un psiholog urgent!
7 comentarii
0
14-03-2019, ora 13:21
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Menționez că această exaltare vorbește cu mine și îmi spune:
Eu te protejezi de gândurile rele din capul tau cu condiția că tu să îți faci rău și eu te voi proteja!
Medicul încearcă să te otrăvească cu antidepresive, eu te protejez cel mai bine!
0
14-03-2019, ora 13:33
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Esti in plin episod psihotic. Du-te si interneaza-te ca te faci de ras!
0
14-03-2019, ora 17:23
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Știți vreo metoda eficienta de suicid?
1
14-03-2019, ora 19:08
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Consult psihiatrica de urgență și internare.Tulburare psihotică acuta este urgenta psihiatrica
0
14-03-2019, ora 19:52
Danuba
Nu este medic/terapeut
Danuba
Mai baiete. Dute la un doctor. DACA nu poti. Suna la 112 as te duca ei. Pe bune. Toate se trateaza. Vointa sa ai. Succes.
0
15-03-2019, ora 01:02
Marius1577
Nu este medic/terapeut
Marius1577
Aștept mâine și dacă am iarăși coșmaruri și stări de rău o sa iau legătura cu un psihiatru!
0
15-03-2019, ora 08:07
Danuba
Nu este medic/terapeut
Danuba
Ia legatura oricum. Ai nevoie. Viata e frumoasa cu bune si rele. Toti avem temerile si cosmarurile noastre. Nu esti tu unicul. Gandeste la oamenii care te iubesc, parinti, prieteni. Cum ar fi pt ei. Ce drama ar trece. Vointa. face jumate treatment jumate si tot inainte. I ati inima in piept si dute direct in poarta la spital. Curaj. Ajutate sa te faci bine. Success
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.