Ajutor: cipralex si insomnie

18-02-2018
Anonim1256
Nu este medic/terapeut
Anonim1256
De vreo doua lui iau cipralex si am urmatoarea problema din luna ianuarie am o stare generala de insomnie posibil sa fie din cauza tratamentului?
1 comentarii
0
19-02-2018, ora 14:59
Psiholog Pescaru Valentin
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Pescaru Valentin
Buna ziua,

Cred ca exista mai multe posibilitati:

- Situatia (insomnia) poate fi datorata tratamentului
- Situatia (insomnia) a existat dinainte, cauzata probabil de depresia/anxietatea pe care incercati sa o tratati si tratamentul nu prea reuseste.
Indiferent cum ar fi tratamentul nu poate fi schimbat decat de catre medicul curant care cunoaste situatia dumneavoastra in detaliu. Mergeti la control si spuneti-i cum va simtiti.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Auto-medicația cu medicamente psihotrope - efectele negative ale consumului necontrolat
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.