Care este diferența dintre inecare secundara sau cea uscata?

16-01-2022
lrazvan
Nu este medic/terapeut
lrazvan
Am auzit de inecare secundara sau uscata ca se poate întâmpla și la 24 sau 48 de ore de la înec. Dacă sa zicem ca am băut apa și m-am inecat puțin, pot oricând sa fac inecare secundara și sa mor? Chiar și după 24 de ore cum scrie pe net? Care este diferența dintre inecare secundara sau cea uscata? Sunt în pericol? Precizez ca am 10 ore de atunci. Mulțumesc!
2 comentarii
1
16-01-2022, ora 08:39
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Am o veste buna și una rea
Vestea Buna.. O sa Mori.. Omul se naște ca să moara. Mai devreme sau mai târziu asta negociază cu Dumnezeu
Vestea Rea... Ai urgent nevoie de un Psiholog sau de un psihiatru
0
16-01-2022, ora 10:18
tassevasi
Nu este medic/terapeut
tassevasi
Da mai Razvane o sa mori cum spune si domnul doctor, a mai intrebat cineva daca moare, ca a atins un cablu de la internet cu 2 zile in urma, probabil tot tu esti, se vede cit de nepregatiti sunteti pt viata voi tinerii, puneti mina si cititi invatati din carti de fizica, biologie si alte materii care va pregatesc pentru viata, nu mai stati pe net si cititi prosti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.