Alb pe limbă

15-03-2018
Vlad54
Nu este medic/terapeut
Vlad54
Buna seara! Acum 2 ani m-am lăsat de fumat deoarece simțeam ceva blocat în gât și m-am speriat. Chestia era și că pe atunci consumam excesiv de multă cafea. Am fost în mai multe serii la olr, m-au consultat dar ceva sigur nu mi-au zis că aș avea. Între timp mi-a apărut și ceva alb pe limbă, am fost la particular și mi-a zis să fac un exudat dar nu a ieșit nimic. Mi-a dat tratament niște pastile, nu mai țin minte cum se numesc dar erau în niște șipuri care trebuia să rotesc de ele să iasă pastila. Chestia aia nu a trecut iar eu nu am mai acordat importanță. Acum același lucru, am chestia aceia pe limbă, dar am și amidgalitele imflamate încontinuu și cu ceva alb, ca niște coși pe ele și de la care ( cred ) că-mi și miroase gura în special dimineața și țin să precizez că am o iginenă orală bună. Am încercat cu mai multe pastile septosol, septogal, trahisept, nistatină, până și cu violet de gențiană și ceai de mușețel.. trece în primele 2-3 zile după iar revine chestia după limbă.. iar chestia din gât o simt, dar nu mereu.. îi ca și cum aș avea ceva blocat în gât dar nu-l pot înghiți. Vă rog mult să mă ajutați deoarece m-am săturat până peste cap să stau mereu cu guma dimineața și cu prostia aceasta pe limbă.. și am uitat să menționez, am 18 ani. Mulțumesc mult și multă sănătate!
1 comentarii
0
15-03-2018, ora 08:20
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1 când se intra pe un forum.. initial se mai citeste ce sa scris inainte la acest subiect
2 gasesti sute de postari unde explic... ca... doar personele cu reflux gastro-esofagian.. au amigdalele marite si fac infalamtii gat, amigdale, limba
3 tre sa faci consult la Gastrologie si sa schimbi stilul alimentar
4 citeste ce am scris despre amigdalita cronica cu caseum
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.