ROmedic Black Friday:  reduceri la serviciile de promovare a cabinetelor, clinicilor și firmelor medicale

am 18 ani si am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu

22-07-2010
Georgiana.r
Nu este medic/terapeut
Georgiana.r
sunt foarte speriata, am 18 ani si am intretinut relatii sexuale cu prietenul meu la 2 zile dupa ce mi s-a incheiat ciclul menstrual, dar am facut-o neprotejat insa nu a lasat in mine si dupa 5 minute am facut-o iar dar nu si-a facut dush, exista posibilitatea sa raman insarcinata daca nu si-a facut dush imediat dupa ce am facut-o inainte? Multumesc mult!!
4 comentarii
0
22-07-2010, ora 14:15
Dr. Boia Iulia Cristiana
Pediatrie, Bucureşti
Dr. Boia Iulia Cristiana
dacă nu şi-a făcut duş, nici nu a urinat după ejaculare, atunci există şanse să fii rămas spermatozoizi. Iar metoda calendarului nu este foarte sigură- mai ales dacă ai ciclu neregulat. Să mai aştepţi 7 zile şi să faci test de sarcină (întreabă de teste care pot detecta la 7 zile) pentru a fi sigură
0
22-07-2010, ora 16:10
Geaninaleabu
Nu este medic/terapeut
Geaninaleabu
e posibil... cum ai ciclul?
0
23-07-2010, ora 14:38
Georgiana.r
Nu este medic/terapeut
Georgiana.r
il am neregulat, j am cam avut si probleme cu menstruatia d cand mi.a venit prima oara. o s urmez sfatul cu testul j apoi o s merg la un medic ginecolog va multumesc mult pentru sfaturi...
0
31-01-2011, ora 12:08
nicolle.28
Nu este medic/terapeut
nicolle.28
am si eu o problema...am facut dragoste cu prietenul meu in urma cu 2 sapt, am folosit prezervativul dar a bagat odata si fara.nu a ejaculat in mine.imi fac griji din cauza lichidului preejaculator..ma gandesc ca exista probabilitatea sa fi curs in timp ce a introdus penisul. am facut un test de sarcina si a iesit negativ de curand dar ma simt balonata si imi curge un lichid mai rosiatic de cateva zile...as vrea sa fie menstruatia...dar cred ca ma insel:((( mentionez ca am facut sex cu o saptamana dupa ce mi-a trecut ciclul.
pls help:((poate fi vorba de o sarcina?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Orientarea sexuală a adolescenților
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.