pot fi gravida?

08-08-2009
Gabitza16
Nu este medic/terapeut
Gabitza16
buna.am si eu o dilema eu si prietenul meu neam jucat putin si lui a inceput sai curga un lichid.dupa care a atins lichidul si fara sasi dea seama ma atins jos.pot ramane gravida?precizez ca mananc ca mult in ultimul timp si inca ceva dupa sapt si ceva dupa asta mia venit ciclul.deci nu are cum sa fiu, nu?va rog raspundetimi
4 comentarii
0
08-08-2009, ora 11:31
alexa.92
Nu este medic/terapeut
alexa.92
mai bine fa-ti un test de sarcina pentru orice eventualitate ca sa te mai linistesti. ar putea sa fie sanse deoarece si acel lichid contine spermatozoizi, dar cred ca sunt foarte mici. un test de sarcina si ai rezolvat problema. :*:*
0
08-08-2009, ora 14:51
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Acel lichid se numeste lichid seminal si asa cum a spus si alexa.92, contine spermatozoizi, iar o posibila sarcina nu ar fi exclusa, chiar daca ti-a venit menstruatia, pt ca in unele cazuri se poate sa vina menstruatia peste sarcina!Fa-ti un test de sarcina la 2 sau 3 saptamani de la "joaca" respectiva!!
0
08-08-2009, ora 14:56
Gabitza16
Nu este medic/terapeut
Gabitza16
am facut test la 2 sapt si a iesit negativ
0
08-08-2009, ora 15:30
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Atunci este ok!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •