am fibrom uterin?

26-12-2010
andreea041290
Nu este medic/terapeut
andreea041290
Buna.sunt Andreea am 20 de ani si am si eu o problema sa spunem, am auzit la cineva care are fibrom uterin k se simte ca un ou...si as putea sa zic ca m-am cam speriat pt ca si eu am o umflatora in capatul vaginului..si uneori dupa contact sexual ma doare burta...Va rog tare mult sa-mi spuneti am fibrom uterin?.sunt foarte ingrijorata
4 comentarii
0
27-12-2010, ora 14:05
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Semnele descrise nu sugereaza deloc ca ar fi vorba de un fibrom. Daca, insa, doriti se excludeti aceasta posibilitate, faceti o ecografie.
0
12-01-2011, ora 21:22
Bmire
Nu este medic/terapeut
Bmire
Buna ziua, am uter fibramotos si mi s-a dat vitamina E din a 16 zii pana in a 25 zii, dar ce nu inteleg este a 16 zii din ziua ciclului sau de la inceputul luni?
0
07-02-2011, ora 22:56
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
socotesti a 16-a zi din ziua in care ti-a venit menstruatia...
0
18-07-2011, ora 11:24
ESMA G
Nu este medic/terapeut
ESMA G
Buna ziua ! am marea rugaminte sa imi raspunda cineva..ma simt tare neputincioasa.Mama mea a fost depistata cu un fibrom de 10 cm...i s-a recomandat histerectomie totala.dat fiind ca formatiunea nu este omogena...si ar fi foarte bine "ancorata " de uter din mai multe parti.Ce presupune asta? Se va face o biopsie din cate stiu.in cazul in care tumora este maligna..este viata ei in pericol, desi s-a eliminat tot?
va rog din suflet sa-mi raspundeti.sunt foarte ingrijorata, am doar 24 de ani.iar ea este tot ce am mai frumos pe lume. Va multumesc anticipat ptr amabilitatea dvs
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
24-10-2022, ora 15:20
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Întreabă un Ginecolog sau Urolog online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 400 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Uter fibromatos - explicații pe înțelesul tuturor
  • Substanțe chimice regăsite în produse comune de consum pot crește riscul de fibrom uterin
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.