Am hpv..

11-03-2018
matrix2045
Nu este medic/terapeut
matrix2045
Buna ziua.
Am 28 ani si sunt momentam plecat din tara(olanda)
Acum 1an am intretinut relatii sexuale cu mai multe persoane(fete) si, cel mai probabil de acolo am luat acest virus, sau ce o reprezenta.
In jur de cateva luni.. nu cred ca am avut nimic(poate candidoza), insa a inceput sa-mi apara niste mici negi pe langa penis si unul chiar la baza preputului. Nu am acordat atentie fiindca am zis ca vor trece.
La vreo jumate de an de cand a aparut primul am plecat din tara si am observat ca s.au cam inmultit si primii care au aparut s.au si marit. Asa ca am mers la doctor aici in olanda( gen doc de familie) si i.am aratat ce am. Nu a facut decat sa constate ca am ceva acolo ( nu mi.a zis ce, dar el a realizat din prima ce este, presupun) si mi.a zis sa ma duc la farmacie si sa iau condyline si atat. La farmacie mi.a zis sa dau de 2 ori p zi timp de 3zile apoi 4 zile pauza si apoi sa Repet.
Am dat cum mi s.a spus si fiindca nu stiam exact ce inseamna aceasta substanta.. am dat calumea.. fiindca mi se pare ca se evapora repede( nu am dat de mai mult de 2x pe zi, doar ca am dat mai intens cand aplicam)
Prinele 2 zile a fost ok dar in a 3 a deja incepuse sa usture grav de tot..incat era un chin sa merg pe jos. Doar stand culcat era mai bine.
In momentul acesta, zona genitala arata de parca am fost ars..si se creeaza si un fel de strat vascos( probabil se vindeca)
Aici farmaciile sunt inchise in weeknd si in rest se inchid la 17:00..
Oare ce sa fac? S.au mai dus din acesti negi genitale( sau cum se numesc).. insa cativa mai sunt prezenti..doar ca.s mai mici. Cred ca cel m bn astept sa se vindece si pana ajung in tara nu mai fac nimic( pana in iulie)
Mai am o intrebare: daca se vindeca tot si scap de ei.. si voi intretine relatii intime.. se poate sa infectez persoana respectiva? Multumesc
2 comentarii
0
11-03-2018, ora 19:47
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Da. Ramaneti purtator de virus.
0
31-03-2018, ora 15:49
Utilizator_197198
Nu este medic/terapeut
Utilizator_197198
Daca puteti...incercati sa va duceti la o sectie de boli infectioase... sa va examineze... in regim de urgenta... asa scapati si de o grija si nu o sa va mai complicati...cu ganduri..emotii...ce ar putea sa fie... daca puteti...chiar azi duceti-va
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.