Am menstruatia foarte regulata, acum mi-a intarziat

14-05-2012
alinapop
Nu este medic/terapeut
alinapop
Oare sunt insarcinata?Ultima menstruatie am avut-o in 13 aprilie si acum mi-a intarziat deja, am menstruatia foarte regulata. Ieri cand trebuia sa-mi vina ma cam durut burta si spre seara mi sau ingreunat sanii. Daca sunt insarcinata pot folosi acele pastile pentru avort fara consultul medicului. Astept rasruns urgent, va rog si va multumesc.
6 comentarii
0
14-05-2012, ora 09:38
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Pai, fi mai explicita: ai facut sex neprotejat? Nu iei pastile anticonceptionale? Practic nu ti-a intarziat, azi e abia 14.nu iti recomand pastile pt avort. Cati ani ai? Eu zic sa faci un test de sarcina ca sa fi sigura sau mergi la medic pt un eco...
0
14-05-2012, ora 09:40
alinapop
Nu este medic/terapeut
alinapop
am facut sex neprotejat si nu folosesc metode anticonceptionale, am 21 de ani, intrebarea e de ce mi sau ingreunat sanii? mersi.
0
14-05-2012, ora 09:44
louferygo
Nu este medic/terapeut
louferygo
Inteleg...atunci ai sanse sa fi insarcinata dar nu e neaparat asta de vina pt ingreunarea sanilor. Mie spre exemplu, mi se ingrauneaza foarte tare si cand trebuie sa imi vina menstruatia, sunt tari ca piatra :)... Fa mai bine un test de sarcina, te vei lamuri despre ce e vorba. De ce nu te protejezi cu nimic.ai scapa de toate grijurile astea...eu m-am invatat minte sa stii, acum iau pastile de vreo 2 ani si nu am niciun stres cu treaba asta plus ca m-a reglat hormonal...Tine-ma la curent cu starea ta. Bafta...
0
14-05-2012, ora 09:47
alinapop
Nu este medic/terapeut
alinapop
ok, mersi.
0
14-05-2012, ora 12:39
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca ai avut ceva dureri abdominale e semn ca menstruatia trebuie sa vina, asa ca nu te panica. Mai asteapta ori fa-ti un test de sarcina pentru a sta linistita. La varsta ta menstruatia nu este regulata inca, e normal sa mai intarzie, mai ales daca esti si stresata.
0
21-05-2012, ora 18:59
alinapop
Nu este medic/terapeut
alinapop
mi-a venit ciclul, dar de ce mi-a intarziat?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •