Am nevoie de raspuns urgent: mi s-a crapat un dinte si ma doare

14-12-2007
andreicj
Nu este medic/terapeut
andreicj
Buna ziua, sunt andrei di cj 21 ani, in urma cu cateva zile am mancat la un fastfood shi am muscat dintrun os sau piatra, shi mi s-a crepat un dinte in 2, ma doare foarte tare nu stiu ce sa mai fac, am tot luat paduden, algocamin dar degeaba.totodata sub limba mia ieshit un fel de puroi nush cum sa zic, sa umflat shi abia pot sa vorbesc.spunetimi va rog cei de facut, tinand cont ca nu am bani sa merg la stomatolog deoarece sunt de la un orfelinat.va multumesc
3 comentarii
0
14-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
imi pare rau sa.ti spun dar nu ai ce sa faci. dintele crapat nu se pride la loc, trebue scos. In orice spital mare este serviciu de urgenta unde se trateaza gratuit. Trebue sa ajungi la clinica Oro-Maxilo-Facila.
0
15-12-2007, ora 00:00
andreicj
Nu este medic/terapeut
andreicj
am inteles cu dintele.dar cu umflatura de sub limba.care arata cu un puroiu extins sub toata limba, cei de facut?
0
16-12-2007, ora 00:00
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
singurel nu ai ce face. Sau e un hematom (o punga cu sange care o sa se reabsoarba) sau e chear o infectie, un abces care trebue incizat...tot la urgenta. nu ai alta solutie credema!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: