Am nevoie de sfatul dumneavoastra, va rog!

29-01-2011
Bianca Sibel
Nu este medic/terapeut
Bianca Sibel
Buna Ziua Dle Doctor...am si eu o problema..va rog dati-mi un sfat...Am avut un contact sexual cu iubitul si neprotejat si protejat la inceputul lunii...luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 25..iar acum 2 luni pe 28...insa nici azi nu mi-a venit menstruatia...mi-a intarziat ceva timp...am mici dureri de burta ca la menstruatie...si o secretie alba...am facut si ieri si azi test de sarcina, insa a iesit negativ...nu am avut greturi pana acum..urinez cam des si tin sa spun ca luna aceasta am fost foarte stresata...multe probleme..saptamana trecuta m-au durut ovarele foarte tare..sa fie vorba de o raceala? sau sarcina? va rog ajutati-ma!
9 comentarii
0
29-01-2011, ora 01:56
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Deocamdata, nu aveti nici un semn de sarcina. Repetati testul de sarcina peste o saptamana, daca pana atunci nu vine menstruatia. Urinatul des si durerile abdominale ar putea sugera o raceala, mai degraba decat o sarcina. In sarcina exista urinat des, dar apare mai tarziu in cursul sarcinii, nu in primele zile.
0
29-01-2011, ora 12:05
Bianca Sibel
Nu este medic/terapeut
Bianca Sibel
Azi dimineata cand m-am trezit ma dureau sanii...si iarasi secretia aceea alba...luna asta am luat si antibiotice pentru o raceala...si inca sunt putin racita...intarzierea este singur din aceasta cauza...si daca ar fi vorba de o sarcina..as fi deja in saptamana a4a...tin sa va mai zic ca eu dorm si foarte mult...zilnic..pana la 1-2... si nu mananc cum trebuie...sa fie si asta o cauza a intarzierii?
0
29-01-2011, ora 12:26
Bianca Sibel
Nu este medic/terapeut
Bianca Sibel
Si vreau sa va mai spun ca nu am un ciclu regulat...mi se schimba data...dar niciodata nu am avut atat de multa secretie alba ca pana acum...
0
30-01-2011, ora 01:21
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Durerile de sani nu se explica prin raceala, dar ar putea arata apropierea menstruatiei, caz in care va veni peste putine zile. Pentru secretia descrisa, un consult si, probabil, un examen microscopic al secretiei vaginale ar fi foarte indicate.
0
30-01-2011, ora 16:11
Bianca Sibel
Nu este medic/terapeut
Bianca Sibel
secretia nu e alba...acum pot sa zic ca e balbuie..ceva de genul..sa fie vreo infectie?
0
30-01-2011, ora 17:56
Bianca Sibel
Nu este medic/terapeut
Bianca Sibel
Galbuie* ma scuzati...
0
03-02-2011, ora 14:32
Bianca Sibel
Nu este medic/terapeut
Bianca Sibel
astai am maı facut un test de sarcına sı a ıesıt negatıv...totusı menstruatıa nu a venıt...ınca ma dor sanıı..sı mıcı durerı de burta...secretıa contınua sa fıe...sı nu e deschısa...
0
04-02-2011, ora 14:05
Bianca Sibel
Nu este medic/terapeut
Bianca Sibel
Mi-a veniiiitttt menstruatia...multumesc frumos pentru sfaturi..o zi buna!
0
20-11-2018, ora 17:38
Alina53
Nu este medic/terapeut
Alina53
Bună...am și eu nevoie de un sfat sau se o părere. acum o săptămână am făcut sex neprotejat cu iubitul meu și a ejaculat in mine, aștept să îmi vină menstruația dar totuși mi-e frică să nu fiu însărcinată! precizez că nu am un ciclu regulat și că de 2 zile secretia vaginala s-a oprit însă azi-dimineață am observat o secreție galbenă urât mirositoare...ce poate fi? Sunt însărcinată?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sunt însărcinată?
  • De ce întârzie menstruația?
  • Răceala la ovare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  • Scurgere vaginală - ce e normal și ce nu
  • Secreție vaginală infectată - gravitate în funcție de agentul patogen
  • Secreții / scurgeri genitale la femei - cauze, diagnostic, tratament
  •