am o intarziere de menstruatie de o saptamana

25-03-2008
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Nu mai inteleg ce e cu mine, am o intarziere de menstruatie de o saptamana, acum 2 zile am avut dureri abdominale ca atunci cand trebuie sa-mi vina menstruatia dar nu mi-a venit si nu am nici un semn ca imi va venii, iar azi dimineata mi-a curs sange din nas. Nu ma-m lovit, nu am facut nimic pt ca abea ma trezisem. Ce se intampla cu mine ? Va rog din tot sufletul sa ma ajutati.
8 comentarii
0
25-03-2008, ora 00:00
denyy10
Nu este medic/terapeut
denyy10
Exista cumva posibiliatatea unei sarcini?Daca da fa-ti un test de sarcina.
0
25-03-2008, ora 00:00
krina.b
Nu este medic/terapeut
krina.b
daca sti ca nu esti insarcinata, exista si modificari hormonale, oricarui femei i se poate intampla in anumite perioade, indicat ar fi sa-ti faci niste analize hemoleucograma, sideremie, calciu.Oricum daca iti intarzie menstruatia mai mult de cat trebuie mergi imediat la medic, mai ales ca iti curge sange din nas.
0
26-03-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Nu cred sa fie o sarcina ca am facut in a doua zi de intarziere un test si nu au iesit doua linii... azi ma duc sa fac o ecografie ca dupa calculele dr. meu cu calendarul cica am 10 zile de intarziere... oricum va multumesc din suflet, va pupic si toate cele bune
0
28-03-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Nu este o sarcina... Este vb de un afurisit de chist de care trebuie sa ma operez de urgenta... Eu va multumesc pt sfaturile voastre si sper sa ne mai auzim, va pupicesc.
0
30-03-2008, ora 00:00
spataru
Nu este medic/terapeut
spataru
atentie!nu toate chisturile necesita interventie.
0
31-03-2008, ora 00:00
chity
Nu este medic/terapeut
chity
ti se intampla des sa intarzie?ca mie, spre exemplu, mi a intarziat luna asta 3 saptamani.am fost la medic si mi a spus ca am niste chisturi cat o unghie mare, dar nu mi a spus nimic sa ma operez sau nu.te rog zi mi si mie cum faci!
0
31-03-2008, ora 00:00
chity
Nu este medic/terapeut
chity
scuze ! am uitat sa ti spun insanatosire grabnica!sper sa fie bine.
0
03-04-2008, ora 00:00
karroly
Nu este medic/terapeut
karroly
Buna, pai la mine nu e vb de un chist cat o unchie... are vreo 6 cm... si de 4 luni am inceput sa am ciclu la 6 saptamani... si depinde si daca tratamentul da rezultat, eu fac tratamente de 2 ani si ceva si degeaba puls ca mai vreau si un bebe si nu pot sa raman din cauza lor ... Va poop
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ciclul de două ori pe lună
  • Câte zile poate să întârzie ciclul (fără a fi o problemă)
  •