Am o problema cu urechea stanga !

11-01-2016
RazvanT99
Nu este medic/terapeut
RazvanT99
Buna ziua, recent ma curatam in urechea stanga cu un betisor cu vata in varf apoi am simtit ceva in ureche am incercat sa il scot si deodata bum mi s-a infundat urechea am reusit sa o mai desfund putin cu o modalitate ceva mai complicata si nemaintalnida daca ma credeti am folosit o agrafa metalica pentru par am strans capatul arcuit cu patentul pentru a o face mai subtire si am inceput sa 'minez' surprinzator am scos cam 5-6 bile de ceara neagra (parca era noroi) si inca mai este dar nu pot ajunge la ea sau nu stiu cum sa o scot si aud un mic vajait si simt ca este acolo e un discomfort.. ma poate ajuta cineva ?
3 comentarii
0
11-01-2016, ora 19:46
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
da.. poate sa te ajute doar un medic ORL.. care stie sa inlature corect un dop de ceara fara sa traumatizze conductul auditiv si timpanul
0
11-01-2016, ora 20:40
RazvanT99
Nu este medic/terapeut
RazvanT99
Imi puteti da un sfat cu ceea ce trebui sa fac ca sa nu mai patatesc asa ceva ?
Apropo eu am ca obisnuinta sa port casti de computer destul de mari care acopera urechea in intregime si asta doar pe urechea stanga iar urechea dreapta o las libera pentru a auzi ce se petrece in jurul meu ar putea fi aceasta cauza ? ( de obicei nu ascult foarte tare la ele )
0
11-01-2016, ora 21:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
NU.. nu castile sunt de vina, ingrijirea incorecta a urechii duce la cumularea de cerumen
http://forum.romedic.ro/prod/dopul_de_ceara_din_ureche_013024.html
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.