am probleme cu omuletu, nu stiu ce, help me pls pls

01-03-2007
emyvaly
Nu este medic/terapeut
emyvaly
as avea nevoie de ajutoru dumneavoastra va rog mult, aseara uitandu-ma in oglinda am observat ca omuletu meu prima oara era normal la urma uitandu-ma mai bine din el mai era o bucatica in jos parca era legat cu o atisoara si la urma jos atarna ca o pastila asa mica rotunda, dar este de aceiasi culoare ca a omuletului, stiti care esti problema ce s-a intamplat ca sunt foarte nelinistit.multumesc anticipat.
3 comentarii
0
01-03-2007, ora 00:00
Dr. adelina mertic
Identitate neconfirmată
Dr. adelina mertic
Dupa descriere, e posibil sa fie un papilom de lueta (lueta este denumirea medicala a "omuletului"), adica o mica tumoreta benigna. Totusi, corect din punct de vedere medical este sa se efectueze o examinare ORL si, daca presupunerea mea se confirma, aceasta tumoreta sa fie excizata cu anestezie locala si trimisa la examen anatomopatologic, pentru a avea confirmarea caracterului benign al ei.
0
06-03-2007, ora 00:00
emyvaly
Nu este medic/terapeut
emyvaly
multumesc pt raspuns, acum am venit de la orl si a fost taiata dar suntem in giurgiu nu a fost trimisa la nici o examinare :), oricum va multumesc foarte mult.
0
25-02-2012, ora 15:34
ioanagheran
Nu este medic/terapeut
ioanagheran
buna ziua! de cateva luni incoace am observat doua bubite pe omulet. am fost la control Orl dar mi s-a spus ca nu sunt bubite ci denivelari, nimic anormal. In schimb eu le vad ca doua bubite si simt tot timpul un nod in gat. Va rog sa ma ajutati..am folosit Tantum verde dar nici un efect, am luat magneziu la recomandarea medicului Orlist dar nici un efect pozitiv. Multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.