Am spre baza limbii o tenta mai alba care tot se schimba

18-07-2013
anonimC
Nu este medic/terapeut
anonimC
Am o intrebare de ceva timp am observat ca, am spre baza limbii o tente mai alba care tot se schimba cand se vede mai tare cand nu se prea vede depinde si in functie de ce mananc de exemplu dupa ce mananc de obicei se vede mai alba dar doar in spre baza ei si am observat in partea stanga ceva bubite nu stiu (am mai citit ca s-ar putea sa fie papile gustatieve dar nu sunt sigur) ceva care acu de un timp imi da un disconfort mai ales cand inghit. Am facut ceva tratament cu Nistatin si albastru de metil si inca ceva dar nu mai stiu cu se numea si nu am observat nici un efect tot asa este ca si pana acuma doar ca durerea o am de curand de 1 zi maxim 2 nu stiu ce sa mai fac X_X va rog un raspuns cat mai repede posibil.
Va multumesc ! :)
5 comentarii
0
20-07-2013, ora 08:19
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Limba..este Oglinda tractuluui Digestig
problema reala este mai jos.. ce descrii sunt doar niste simptome...a unor problme mai complexe ce tin de tractul digestiv
0
21-07-2013, ora 13:24
anonimC
Nu este medic/terapeut
anonimC
Si ce ar trebui sa fac ? Un tratament sau ceva ? Am facut cu Nistatin si ceva albastru de metil dar degeaba...
1
22-07-2013, ora 14:08
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
tre sa faci investigatii la gastrologie
0
07-08-2013, ora 11:47
anonimC
Nu este medic/terapeut
anonimC
Am facut ceva analize nu stiu cum a spus ca sa vada daca nu am ceva infectie sau asa si a iesit ca nu am dar oricum mi-a dat tratament pentru stomac dar tot degeaba dupa ce mananc de fiecare data mi se face stratul acela la baza limbii de cele mai multe ori e alb dar mai e si cand are culoarea a ceea ce am mancat...
0
09-08-2013, ora 09:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. ai grija ce mananci
2 NU te mai iuta in oglinda
daca n.o sa stii ce e acolo..si n.o sa te deranjeze nimic o sa traiesti mai linistit
3. NU cred ca stai toata ziua si te uiti si la talpile picioarelor daca se inrosesc..sau Te uiti si subtuara daca nu transpiri..sau te cauti sub ungii cat au mai crescut astazi????????????????????????????????????????????
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Aspectul limbii - element de diagnostic facil cu AI
  •