amenoree...si atat?

04-07-2014
ioanaxyz90
Nu este medic/terapeut
ioanaxyz90
Buna ziua! Va rog frumos sa ma ajutati.
Am amenoree de 2 luni de zile( test sarcina negativ). Insa de o saptamana si ceva am niste dureri groaznice de spate, zona lombara.Durerea este ascutita si nu cedeaza decat daca stau in decubit dorsal.De asemenea am si intepaturi in zona vaginului, ovarului si chiar crampe.De asemenea prezint meteriorism si flatuente si leucoree. Leucoreea avea un aspect apos, de cantitate mare. Spun avea caci azi am fost la ginecologie si dupa control mi s-a schimbat leucoreea( pe langa cantitatea apoasa eliminata daca introduc degetul in vagin scot un lichid gri.( mentionez ca azi cand doamna doctor a bagat degetele a scos degetele pline de acel lichid si vase de sange. Drept tratament am primit Orgametril 2/zi timp de 7 zile apoi la sf lunii sa ma duc sa mai vorbim. Am citit pe net ca Orgametrilul este pt amenoree...dar restul?
Va rog dati-mi un sfat!Va multumesc
4 comentarii
0
05-07-2014, ora 11:46
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna ioanaxyz90, ce varsta ai? Examen/cultura de secretie ai facut? Alte simptome (febra/frisoane/transpiratii?) ai?
0
05-07-2014, ora 19:04
ioanaxyz90
Nu este medic/terapeut
ioanaxyz90
nu am facut...deoarece nu mi s-a recomandat. insa cred ca voi face pentru a ma lamuri. Febra am avut o singura zi. insa in rest nu.
0
05-07-2014, ora 19:05
ioanaxyz90
Nu este medic/terapeut
ioanaxyz90
am 24 ani
0
07-07-2014, ora 11:29
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Nu as amana examenul de secretie, pare o infectie si netratata se poate agrava mai ales daca deja ai aivut un episod de febra.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Amenoreea - lipsa menstruației
  • Menopauza
  •