Ameteli si palpitatii exagerate

17-03-2011
Stefana Elena
Nu este medic/terapeut
Stefana Elena
Buna seara!Am o experienta pe care doresc sa o impart cu voi si sa-mi scrieti pareri si indicatii.Am simtit nevoia intr-o zi sa-mi fac o baie calda in cada tinand cont ca mai tot timpul imi fac dush.Mi-am umplut cada pana la jumatate cu apa calda-fierbinte atat cat corpul si pielea mea imi permitea sa stau inauntru.Dupa cateva minute, m-am incalzit foarte tare, aveam ameteli, greata si palipitatii exagerate si am iesit din apa imediat.Simtomele au continuat minute bune chiar si dupa iesirea din apa.E posibil sa am probleme cu inima sau corpul nu tolereaz ao temperatura mai mare decat cea normala???As vrea sa stiu daca totul e in regula.Daca ma puteti ajuta va rog sa-mi scrieti.Multumesc din suflet!
6 comentarii
0
17-03-2011, ora 21:27
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,
draga mea-sper sa fie bine-
NU doresc sa te sperii, DAR,
pt.linistea ta sufleteasca, de ce nu mergi sa-ti faci electrocardiograma si/sau sa intrebi medicul de familie de aceste stari.?

Mai stiu ca, cei suferinzi cu inima..mai fac aceste..NU cred ca, e cazul tau.
Gandeste-te:
-ori erai nemancata de mult timp, inainte de baie
-ori chiar ai mancat bine, inainte de baie
Precizare:
-nu se face baie si mai ales fierbinte, cu stomacul plin...DAR, nici daca nu ai pus mancare in gura de 8 ore.

Sanatate si s-auzim de bine.
O seara placuta.
0
17-03-2011, ora 22:17
Stefana Elena
Nu este medic/terapeut
Stefana Elena
Va multumesc din suflet pentru ca ati raspuns!!O sa ma duc la medicul de familie si nu o sa mai fac niciodata baie in cada, numai dus.O sa ma feresc de asa ceva cat pot de mult..multumesc din suflet!:)O seara placuta!!!
0
17-03-2011, ora 22:28
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna draga,

pana te linistesti..si sigur vei fii bine,
faceti voi tinerii DUS...si asa tot tineti cure de slabire si..uite, ajungeti la diverse stari, ce va sperie.

Si totusi, mergi si spune-i totul medicului de familie- sa stai linistita.

Somn linistit sa ai!
0
17-03-2011, ora 23:20
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Stefana, miine sa mergi la medicul de familie, sa-i povestesti cele intimplate, cred ca te va trimite la un cardiolog py. ati risipi temerile, ar fi bine sa faci si un set de analize...Sa auzim ca totul este in regula...pup!
0
18-03-2011, ora 22:13
Stefana Elena
Nu este medic/terapeut
Stefana Elena
Multumesc mult Lala2004 pentru griji!!!O sa tin legatura.Un weekend placut iti doresc!
0
18-03-2011, ora 22:55
lala2004
Nu este medic/terapeut
lala2004
Merci Stefana, acelasi lucru ti-l doresc si tie!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce apar palpitatiile?
  • De ce ameţeşti când te ridici în picioare?
  • Palpitații - când ar trebui să-ți faci griji?
  • Amețeli frecvente - e normal să amețești zilnic? Despre cauzele amețelilor
  • De ce amețesc? Cele mai frecvente cauze ale amețelilor
  • Amețeala - cele mai frecvente cauze
  • Cum tratezi amețeala (vertijul, amețelile frecvente)
  • Legătura dintre amețeală și COVID-19: unul din zece pacienți infectați cu virusul SARS-CoV-2 prezintă amețeală
  • Ameţeli în timpul somnului (înainte să adormi) - cauze posibile
  •