amigdalita criptica cazenoasa

22-01-2009
iris82
Nu este medic/terapeut
iris82
Buna ziua,

am fost la orl si mi-a spus ca am amigdalita criptica cazenoasa. ce ma ingrijoreaza este ca mi-a spus ca nu este o boala si mi-a dat sa fac doar gargara cu ceva solutie (am uitat numele) fara sa ma trimira sa fac ASLO cum am vazut aici pe forum, sau sa imi dea alte solutii.

i-am spus ca in viitorul apropiat vreau sa am si un bebe si a spus ca pot linistita sa am bebe din punctul asta de vedere.l-am intrebat ca nu trebuie sa scoatem amigdalele sau alta interventie si a spus ca nu este cazul ca nu este o boala si in afara ca are mirosul urat nu ma afecteaza cu nimic.

Va rog sa imi spuneti si parerea d-voastra..

VA MULTUMESC
3 comentarii
0
22-01-2009, ora 11:09
iris82
Nu este medic/terapeut
iris82
am uitat sa intreb ca de la aceasta amigdalita pot iesi la analize leucocite marite?
0
23-01-2009, ora 20:47
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
Sabinuta!
De cate ori pe an faci Amigdalite acute, cu febra si dureri in gat?
se acopera amigdalele in acel moment cu depuneri albicioase?
Ai dureri de articulatii?
Zic sa faci.. ASLO, VSH, Fibrinogen.. si hemoleucograma.. sa vedem... dac problema este numai in gat sau generalizata.
0
26-01-2009, ora 12:41
iris82
Nu este medic/terapeut
iris82
buna ziua d-nule doctor
nu am mai facut amigdalita cu febra si dureri la inghitit de vreo 3 ani si atunci am facut iarna o singura data in acel an si am mai facut o data inainte cu un an.in rest nu am probleme cu febra si anul acesta am racit un pic cu rosu in gat, si tuse seaca, nas infundat, fara febra dar a trecut cu neoangin si am luat si paracetamol sinus 4 zile si picuri pt nas.
dureri de articulatii am rar la genunchi dar acestea le am de cand eram copil.
multumesc mult
tot respectu pt ceea ce faceti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: