Amitriptilina

05-03-2019
murariuu
Nu este medic/terapeut
murariuu
Buna ziua, am diagnostic depresie anxioasa... acest medicament care il i-au 50mg (2 tablete) de 30 de zile lucreaza si pe anxietate? Eu nu simpt nici o inbunatatire nici pe partea de depresie nici cea de anxitetate atacuri de panica care este si partea dominanta..daca i-au un anxiar imi trec toate simptomele binenteles numai pe moment.Nu vreau sa aud de psioterapier am facut 2 ani NU MA AJUTAT CU NIMICA! Pe scurt acest medicament acopera si partea de anxietate sau doar de depresie? Nu vreau sa aud de SSRI SI SNRI ca le-am incercat pe toate te fac ipotent si te lasa fara emotii.Pareri numai de la medici va rog.
3 comentarii
0
06-03-2019, ora 17:41
Willy Fog
Nu este medic/terapeut
Willy Fog
Buna ziua.Spuneti-i medicului ca nu va simtiti bine cu acest antidepresiv si rugati-l sa vi-l schimbe cu altul.Sunt 20 de antidepresive pe piata in Romania, deci trebuie sa exista unul care sa vi se potriveasca si dvs.Amitriptilina in mod normal ar trebui sa aibe efect si pe anxietate, se da in depresii cu anxietate, depresii anxioase.Insa ori trebuie marita doza ori trebuie schimbat antidepresivul la dvs daca nu va simtiti asa bine.
Nu va pierdeti speranta.Nu toate SSRI sunt la fel.
Incercati si magneziu cu B6 asa ca ceva adjuvant.Sanatate!
0
07-03-2019, ora 08:49
murariuu
Nu este medic/terapeut
murariuu
Am inceract Trittico, Cipralex, Mirzaten, Coaxil, Setralina, Velafaxina, Seroxat, Asentra, Dulsevia, Fevarin...depakine, olanzapina, seraquel, carbanzepina,.Nu a mai ramas nimica.
Imi suna tot timpul capu ca un fel se tinnitus, tremur in interiorul corpului, agitat si nelinistit nu dorm pe scurt anxietate generalizata ce imi da si depresie...viata asta nu merita traita in conditiile astea.
0
17-03-2019, ora 10:32
murariuu
Nu este medic/terapeut
murariuu
Sant 6 saptamani de cand i-au amitriptilina, pe partea de anxietate simpt o mica inbunatatire sa mai continui acest tratament cat timp mai dureaza sa lucreze si pe depresie?
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Auto-medicația cu medicamente psihotrope - efectele negative ale consumului necontrolat
  • Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.