anticonceptionalele.. eu nu am mai avut o alta folie cu mine

27-03-2009
Acilia
Nu este medic/terapeut
Acilia
buna nu am mai apelat de mult timp la acest.insa acum am mare nevoie de un sfat sau raspuns.nici nu stiu cum sa formulez...de aproape un an iau anticonceptionale insa in februarie eram plecata in vacanta am luat anticonceptionalele regulat insa dupa ce am terminat folia de anticonceptionale am asteptat cele 7 zile de pauza iar cad a venit a8 zi trebuia sa reiau iar anticonceptionalele insa eu nu am mai avut o alta folie cu mine.asa k trebuia sa stept urmatoare luna sa imi vina menstruatia; insa intre timp am intretinut relatii sexoale cu sotul meu.
in22 februarie am avut ultima menstruatie.acum 2 zile am facut un test de sarcina insa a iesit negativ. oare sunt insarcinata sau e doar o dereglare a menstruatie.va rog doresc un raspun urgent.va multumesc
3 comentarii
0
27-03-2009, ora 18:26
bambinacativa
Nu este medic/terapeut
bambinacativa
e deosebit de des ca dupa intreruperea anticonceptionalelor sa ai ceva deraglari.este si primavara, februarie cu 28 de zile, in sfarsit cred se poate sa ai o intarziere...cu cat te gandesti mai mult si te stresezi cu atat iti intarzie mai mult.calmeaza-te
oricum ai facut testul prea devreme
bafta
0
27-03-2009, ora 18:26
bambinacativa
Nu este medic/terapeut
bambinacativa
e deosebit de des ca dupa intreruperea anticonceptionalelor sa ai ceva deraglari.este si primavara, februarie cu 28 de zile, in sfarsit cred se poate sa ai o intarziere...cu cat te gandesti mai mult si te stresezi cu atat iti intarzie mai mult.calmeaza-te
oricum ai facut testul prea devreme
bafta
0
27-03-2009, ora 19:22
Acilia
Nu este medic/terapeut
Acilia
mersi pt sfat am sa incerc sa fiu mai calma
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •