Sarcina sau nu?

06-07-2012
Bla18
Nu este medic/terapeut
Bla18
Buna! pe 17 aprilie am avut CM iar pe 27 un contact sexual cu iubitul meu insa cu prima ejaculare in exterior, iar dupa 2-3 minute in care s-a sters cu un servetel umed a introdus-o din nou.La 3 saptamani de la contact mi-am facut test si a iesit negativ. In data de 21 mai am avut un nou CM, dupa 6 zile de intarziere. De atunci nu s-a mai petrecut niciun act sexual si am avut doua cicluri.. primul la 34 de zile si al doilea la 28. Nu am niciun simptom de sarcina, doar usoare intepaturi la nivelul ovarelor si rinichilor, am impresia.. dar inca imi e teama si imi fac ganduri sa fie ceva..ma sperie asa zisa 'menstruatie peste sarcina '..
5 comentarii
0
07-07-2012, ora 00:05
Bla18
Nu este medic/terapeut
Bla18
Nu stie nimeni daca exista sau nu risc de sarcina ?
0
09-07-2012, ora 08:11
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.menstruatia peste sarcina apare in cazuri exceptionale
2.nuesti insarcinata
0
09-07-2012, ora 21:11
Bla18
Nu este medic/terapeut
Bla18
Si crampele de la nivelul ovarelor, rinichilor si uneori abdominale de la ce pot fi ? Sunt asemanatoare celor menstruale..
0
09-07-2012, ora 23:25
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
un milion de cauze...o simpla raceala, probleme renale sau ceva mai grav...o ecografie abdominala va poate lamuri mai bine si eventual o vizita la ginecolog
0
10-07-2012, ora 05:59
Bla18
Nu este medic/terapeut
Bla18
iti multumesc pentru amabilitatea si rabdarea de a imi raspunde la intrebarile stresante !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul de sarcină care ar putea identifica sarcina gemelară și riscul de avort
  • Testele de sarcină
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •