doua teste negative ciclu neregulat

26-04-2016
Cora 17
Nu este medic/terapeut
Cora 17
Bună seara. Imi doresc un bebe foarte mult. Am 39 de ani. Am avut contact neprotejat cu soţul meu la 11 zile de la sfârşitul menstruaţiei şi am dureri de sâni, greaţă seara, gust amar in gură. Am făcut un test de sarcină pe data de 22.042016 si a iesit negativ, am mai făcut unul astazi si parcă se vedea ceva.parcă :) Ciclul meu este neregulat. dacă ar fi de 28 de zile deja a intârziat 4 zile dacă e mai lung de 28.sincer nu stiu când ar trebui să vină.Am fost luna aceasta la ginecolog şi mi s-a spus că sunt perfect aptă să fac copii. Întrebarea mea este: aş putea totuşi să sper că sunt însărcinată? să mai sper măcar putin? Mulţumesc!
2 comentarii
0
26-04-2016, ora 15:23
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Faceti Test de sarcina la 3 saptamani dupa contact sau 7 zile de la intarzierea menstrei.
Sa va ajute Cel de Sus !
0
26-04-2016, ora 21:58
Cora 17
Nu este medic/terapeut
Cora 17
Mulţumesc mult pentru răspuns :). voi face cum mi-aţi sugerat sau după Sfintele Paşti voi merge la doctor. Vă doresc un Paşte luminat!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •