Antipsihotice care nu provoacă agitatie

23-02-2022
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Bună ziua!
Vreau sa vă întreb dacă sunt pe piata antipsihotice care nu provoacă agitatie și care ar fi ultimul pt schizofrenie?
Reagila a incercat cineva? Este ok?
Mulțumesc!
P.S. Momentan iau Abilify injectabil și convulex. Vreau să știu dacă sunt și alte pastile care se pot lua.
6 comentarii
1
23-02-2022, ora 17:12
Verno
Nu este medic/terapeut
Verno
Risperidona(Rispolept)
Olanzapina(Zyprexa)

Astea doua provoacă somnolenta și te calmeaza
2
23-02-2022, ora 19:34
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Reagila nu e compensat. Doar Abilifyul poate provoca agitatie. Pe restul le poti incerca.
2
23-02-2022, ora 20:06
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Mulțumesc, Clara!
1
25-02-2022, ora 11:11
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Nu poți lua la întâmplare numai că a făcut bine cuiva sau că e de ultimă generație. Consultă-te cu psihiatrul pentru că el știe ce ți se potrivește si ce nu.
1
25-02-2022, ora 12:16
Anonim077
Nu este medic/terapeut
Anonim077
Dna psiholog, ba chiar m-au ajutat unele medicații pe care mi le-au sfătuit unii din pacienți și mi-a mers bine.Ca nici medicii nu știu să îți nimerească uneori tratamentul. Sa știti că se poate întâmpla și așa!
Mulțumesc!
2
25-02-2022, ora 14:06
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ Psiholog Niculina Ciuperca

Medicii nu stiu ce antipsihotic se potriveste la fiecare. Si ei le dau la rand.
Antipsihoticele se dau de la farmacie cu reteta si sunt si scumpe deci oricum trebuie reteta.
Orice persoana care trebuie sa ia tratament cu antipsihotic merge intai la medic pentru a-i da reteta si schema de administrare. Se subintelege.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul