Anxietate

21-05-2021
Iasmina123456789
Nu este medic/terapeut
Iasmina123456789
Buna as vrea sa va povestesc pe scurt povestea mea.Sufar de atatcuri de panica si anzietate de 4 ani.Primi 3 ani nu le am dat importanta, am inceput cu atacuri de panica mici acuma 4 ani in care simteam ca nu primesc aer mi se facea rau in public.Dupa a aparut forca puternica de moarte.Pe urma au urmat tremuaturi si etc.Acuma este foarte nasol si imi este firca de vreo 1 an am ametelei persistente si cand merg sau stau in picioare simt dezechilibru si imi simt picioarele moi.Nu pot merge niciunde pentru ca simt ca nu pot merge pe picioare.De cand au aparut ameteliile adica de un an am decis sa merg la psihiatru urez tratament cu xanax de 0, 25 de 3 ori pe zi si cipralex de 10 mg de 1 zi.Am facut analize de sange unde totul e bine, eeg la cap, ekg la inima, consult orl, neurolog, ginecolog.
Va rog ajutati ma daca cineva trece prin asa ceva.
1 comentarii
1
21-05-2021, ora 22:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Colaborati cu medicul dv. sa va adapteze tratamentul pana cand dispar aceste stari.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul