Arsura tigara taieturi incheieturi maini

29-04-2014
gabriela_anchidin
Nu este medic/terapeut
gabriela_anchidin
Buna.Am si eu o problema si am nevoie de recomandari reale si testate.Acum 7 ani mi-am stins o tigara de mana in trei locuri si am 3 cicatrici de care nu pot scapa.Si mai am alte cateva cicatrici albe cauzate in urma unor taieturi in zona incheieturilor.Cum as putea sa scap de ele intr-un mod mai ieftin?Multumesc!
5 comentarii
0
30-04-2014, ora 00:16
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
GABRIELA cea mai ieftina metoda este sa accepti CORPUL TAU SI CEEA CE SA INTAMPLAT IN TRECUT, SAU CEL DE CARE VREI SA ASCUNZI ACEST EPISOD AL VIETII TALE SAL ACCEPTE pt ca ce a fost a fost nu poti da timpul inapoi.
Alta metoda este tatuajul, sa mergi la un cabinet de estetica, sau sa porti haine lungi sa nu se vada.
La o arsura cu tigara se distrug toate straturile de piele pana in profunzime si este mai greu sa nu ramana cicatici.
CHIAR DACA TEAM SUPARAT TE ASTEPT CU UN RASPUNS.
0
30-04-2014, ora 23:56
gabriela_anchidin
Nu este medic/terapeut
gabriela_anchidin
Nu vreau sa ascund de cineva anume.vreau sa scap de ele pt ca toata lumea se holbeaza mai ales in zona venelor si ma catalogheaza drept sinucigasa desi eram un copil prost cand am facut asta.nu pot purta vara maneca lunga si de asta am nevoie de sfaturi care sa ma indrume.la arsurile cu tigara nu sunt ft adanci.alti oameni au scapat de arsuri mult mai grave.deci si eu pot scapa cumva de ele insa daca ar exista o crema sau un gel ar fi tare bine.
0
01-05-2014, ora 06:35
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna dimineata! Consulta un chiururg plastician. Numai bine
0
02-05-2014, ora 00:28
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
STIU FOARTE BINE DESPRE CE VORBESTI DASTA NAM INSISTAT PE MOTIVELE REALE ALE ACESTOR GESTURI, si cum oamenii in loc sa te compatimeasca mai bine te catalogheaza si te scuipa sa te dai mai incolo.
Si eu patesc asta din partea fostilor colegi de munca, vecini, cunostinte mai vechi care cred in prostia lor ca daca am cancer si stau cu mine de vorba iau si ei si prefera sa plece si sa ma ocoleasca SI NICI NU LEAM PROPUS SA FACEM CEVA.
0
03-05-2014, ora 21:30
gabriela_anchidin
Nu este medic/terapeut
gabriela_anchidin
Imi pare rau :( intelegeti cum e...sunt satula sa fiu intrebata de ce am facut-o si pt ce.de asta vreau sa scap de ele.macar de cateva
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Ați trecut printr-o operație? Ajutați alți pacienți oferind o recomandare chirurgului care v-a operat.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Un nou dispozitiv care ar putea favoriza regenerarea țesuturilor după arsuri
  • Un nou tip de grefe de piele pentru vindecarea mai rapidă a arsurilor
  • Dispozitivul pentru printarea 3D a grefelor de piele
  • Tălpici adezivi hipoalergenici pentru protecție împotriva nisipului fierbinte
  • Bandajul inteligent pentru tratarea rănilor și prevenirea infecțiilor
  • Impactul microbiotei intestinale asupra barierei mucusului intestinal este modifiat la șoarecii cu arsuri
  •