Arsuri ale talpilor picioarelor si amorteli degete picioare

10-03-2021
mihaildorian
Nu este medic/terapeut
mihaildorian
Buna ziua, sunt barbat, am 62 de an, 1, 78 m, 76 kg. Ma confrunt cu urmatoarele probleme: arsuri in talpa piciorului dr si amortirea degetelor de la picior dr si la cel stang. Am facut controale peste controale( neurologie, neurochirurgie, interne..).; analize rmn cerebral, rmn cervical, rmn lombar. Toate analizele de sange posibile (inclusiv b12, b6, c, d...), pt tiroida, pt diabet, colesterol bun( hdl cam mic, 40). Toate sunt in regula, in limite normale.Aceste arsuri in talpa le am de 3 luni si sunt disperat, nu mai pot dormi. Iau tratament cu Alanerv, gabaran ( de 12 zile, 300 dim si 300 seara), arsura nu cedeaza decat pe perioade scurte. La emg nu a iesit neuropatie.Doppler vene-artere este bun. Poate ma ajua cineva, macar sa aflu cauza. Va rog, nu mai suport! Unul dintre medici, neurochirug dupa ce a vazut toate investigatiile, mi-a spus, fara suparare, sa ma adresez unui medic psihiatru. Este posibil ca anxietatea si depresia sa genereze astfel de simtome? Multumesc!
2 comentarii
0
18-09-2023, ora 18:36
Memora
Nu este medic/terapeut
Memora
Buna ziua! Cum ati rezolvat problema? Am aceleasi simptome ca dumneavoastră..mulțumesc frumos!
0
19-10-2023, ora 09:24
Memora
Nu este medic/terapeut
Memora
Buna ziua! Am fost la neurolog, dermatolog, hematolog...zeci de analize si nu am un diagnostic... In continuare imi ard talpile si nu prea pot sa dorm...va rog sa.mi spuneți ce diagnostic si ce tratament ati primit! Mulțumesc din suflet!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: